REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Lipiec spędzicie z platformami VOD. Tych seriali nie możecie przegapić

Zaplanowaliśmy wam cały lipiec. Wybraliśmy najgorętsze premiery serialowe, których nie możecie w przyszłym miesiącu przegapić. A nie było to łatwe, bo platformy VOD zapowiedziały mnóstwo interesujących nowości.

02.07.2020
8:39
seriale lipiec
REKLAMA
REKLAMA

W lipcu nie zabraknie bowiem wyczekiwanych powrotów, a także wielu premierowych tytułów. Miesiąc spędzimy więc z zakonnicą walczącą z demonami, oszustem biorącym udział w „Milionerach”, czy nastolatką przeprowadzającą nas przez legendy arturiańskie.

Seriale lipiec 2020 – najważniejsze nadchodzące nowości od serwisu Netflix, HBO i innych platform:

Warrior Nun

19-letnia Ava otrzymuje szansę na nowe życie, po tym jak budzi się w kostnicy. Odkrywa bowiem, że jej przeznaczeniem jest zwalczać siły zła wraz z innymi członkami starożytnego klasztoru, który poluje na chodzące po ziemi demony. Założy więc habit i będzie kopać tyłki każdemu, kto stanie na jej drodze. „Warrior Nun” to adaptacja amerykańskiego komiksu utrzymanego w stylu japońskich mang, a jedną z reżyserek serialu jest Agnieszka Smoczyńska.

Serial będzie dostępny na platformie Netflix od 2 lipca.

Jej głos

Ten serial to list miłosny do muzycznej różnorodności Nowego Jorku. Podczas seansu przyjdzie nam obserwować uniwersalną podróż w poszukiwaniu własnego głosu… a potem odwagi, aby go użyć. Dla wszystkich melomanów, a nawet osób lubiących sobie śpiewać pod prysznicem, jest to więc pozycja obowiązkowa. Tym bardziej że produkcja powstała pod szyldem Bad Robot Productions, czyli firma należąca do J.J. Abramsa.

Serial będzie dostępny na platformie Apple TV+ od 10 lipca.

Quiz

Sprawa, o jakiej opowiadają twórcy miniserialu, w 2001 roku wstrząsnęła całą Wielką Brytanią. W brytyjskim programie „Who Wants to Be a Millionaire?” („Milionerzy”) major Charles Ingram wygrał milion funtów. Jak się jednak okazało, nie udałoby mu się to, gdyby nie żona i wspólnik, którzy za pomocą kaszlu nakierowywali go na właściwe odpowiedzi. Z tego względu cała trójka została oskarżona o oszustwo. Reżyserem „Quizu” jest dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frears, a na ekranie zobaczymy m.in. Michaela Sheena.

Miniserial będzie dostępny na platformie HBO GO od 12 lipca.

W domu

W domu/HBO GO

Widzieliśmy już hiszpańską wersję projektu „W domu”. Teraz nadszedł czas na polską. Będzie to zbiór 14 krótkometrażowych filmów. W antologii wzięło udział 16 rodzimych twórców, a wśród nich Jan P. Matuszyński, Jacek Borcuch, Magnus von Horn, Xawery Żuławski czy Małgorzata Szumowska i Michał Englert. To właśnie m.in. oni opowiedzą o naszej codzienności w czasie epidemii i kwarantanny społecznej.

Serial będzie dostępny na platformie HBO GO od 16 lipca.

Przeklęta

Chociaż mogłoby się zdawać, że kino przerobiło już legendy arturiańskie na każdy możliwy sposób, twórcy za sprawą książki Thomasa Wheelera i Franka Millera zaprezentują oryginalne spojrzenie na dobrze znaną nam historię. Wydarzenia tym razem zobaczymy z perspektywy nastoletniej Nimue (przyszłej Pani Jeziora). Serial zapowiada się więc na opowieść inicjacyjną ujętą w ramy fantasy. Nie zabraknie w nim też wątków związanych z zagadnieniami bliskimi współczesnemu odbiorcy, czyli destrukcji środowiska, terroru religijnego, bezsensu wojny, czy poszukiwaniu odwagi, aby stanąć naprzeciw potężnego wroga.

Serial będzie dostępny na platformie Netflix od 17 lipca.

Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko) – 2. Sezon

Po rozstaniu z dziewczyną Moritz zajął się handlem narkotykami. Nielegalne substancje sprzedawał przez internet. Miał własny system i był nienamierzalny. Zdobył jednak taki rozgłos, że ściągnął na siebie uwagę wielu konkurentów z półświatka. Jak to się stało dowiedzieliśmy się z 1. sezonu niemieckiego serialu. Jego finał okazał się zaledwie początkiem spirali naprawdę dziwacznych i nieprzewidywalnych wydarzeń. Teraz dowiemy się, jak ta historia potoczy się dalej. A wszystko to odbędzie się w znanej nam z mediów społecznościowych, szybkiej i rwanej, narracji.

2. sezon serialu będzie dostępny na platformie Netflix od 21 lipca.

The Umbrella Academy – 2. sezon

Bohaterowie tego serialu nie tylko są superbohaterami, ale również rodziną. Mają co prawda niezwykłe moce, ale kierują nimi typowo ludzkie namiętności, dlatego często się kłócą, prowokują i wyzywają. Wszyscy ci, którzy śledzili 1. sezon wiedzą, że spotkamy się z postaciami w innej linii czasowej. Hargreevesi będą tym samym próbowali powstrzymać apokalipsę, którą mogliśmy oglądać w finale poprzedniej odsłony serialu.

REKLAMA

2. sezon serialu pojawi się na platformie Netflix 31 lipca.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA