REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serialowe nowości i kontynuacje, co obejrzeć w maju?

Najmocniejszym punktem majowej rozkładówki są kontynuacje naprawdę świetnych seriali. Sprawdzamy, jakie jeszcze seriale pojawią się w serwisach VoD w maju. 

01.05.2018
10:00
Seriale na maj. Nowości i kontynuacje. Netflix, HBO, Showmax
REKLAMA
REKLAMA

Drodzy biali! - sezon 2.

Serial komediowy opowiadający o życiu czarnoskórych studentów uczących się na prestiżowej amerykańskiej uczelni. Główną bohaterką jest Samantha White, która prowadzi audycję w studenckim radiu. Prezentuje tam swoje mocne felietony, które skierowane są właśnie do białych, ale mówią o sytuacji czarnoskórych nie tylko na kapusie. Ten kapitalny serial komediowy opowiada o rasizmie, ale pełen jest niepoprawnego politycznie humoru i... jest naprawdę zabawny.

2. sezon pojawi się w serwisie Netflix już 4 maja.

Prezydent z kreskówki

Zwykle mam wątpliwości, gdy widzę animowaną satyrę polityczną. A już szczególnie, gdy powstaje cała produkcja, której celem jest wyśmianie konkretnego polityka, ugrupowania czy postawy. Prezydent z kreskówki wygląda jednak całkiem interesująco. Fabuła serialu opowiada o prezydencie Trumpie. Ma pokazywać nie tylko jego samego, ale też jego doradców i rodzinę.

Prezydent z kreskówki pojawi się 4 maja w HBO 3.

The Rain

Netflix inwestuje w Europę. Właśnie dzięki temu powstał serial The Rain. Historia opowiada świecie, którego populacja została przetrzebiona przez tajemniczego wirusa. Głównymi bohaterami jest rodzeństwo, które będzie próbowało poradzić sobie w tym nieprzyjaznym świecie. Liczę na to, że nowy serial o postapokaliptycznej rzeczywistości spełni nasze oczekiwania.

Premiera The Rain już 4 maja w Netfliksie.

Patrick Melrose

Bohater pochodzi z bogatej rodziny. Jego życie jest jednak bardzo, bardzo dalekie od ideału. Miał trudne dzieciństwo, bo jego ojciec był wyjątkowo agresywny, a matka przymykała na tę agresję oko. Bohater swoje traumy leczył alkoholem i narkotykami. Fabuła ma pokazywać kilka ważnych momentów w jego życiu, więc na ekranie zobaczymy lata 60. i 80., a historia znajdzie swój finał w 2000 roku. W głównej roli nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch.

Premiera serialu 14 maja w HBO GO.

Safe

Zapowiada się uczta dla fanów Dextera. Michael C. Hall wcieli się w chirurga, który żyje spokojnym życiem. Jest co prawda wdowcem i wychowuje samotnie dwie córki, ale wszystko zaczyna się układać. Poznaje kobietę, która może stać się w przyszłości dla niego kimś więcej. Sielanka nagle zostaje przerwana, bo znika jedna z jego córek. Gdy zaczyna jej szukać okazuje się, że nie wiedział wszystkiego o śmierci swojej żony, a tajemnice i wątpliwości zaczynają się przed nim piętrzyć. Zapowiada się interesujący seans.

Safe obejrzycie w Netfliksie już 10 maja.

Kobiety mafii

kobiety mafii showmax class="wp-image-147192"

Cóż, trudno mi ominąć ten serial, chociaż nie należę do fanów twórczości Patryka Vegi. Kobiety mafii związane są z filmem pod tym samym tytułem i zapewne będą jedynie uzupełnieniem kinowego hitu. Podobnie jak odcinkowy Botoks, który korespondował z głośnym filmem. Wiele wskazuje na to, że Showmax skorzystał z popularności Vegi i eksploatuje popularne filmowe obrazy do granic możliwości. Jeśli mogę stanąć w obronie tego serialu, to powiem tyle, że z całą pewnością warto wyrobić sobie zdanie samemu.

Serial pojawi się 30 maja w serwisie Showmax.

Unbreakable Kimmy Schmidt sezon 4

 class="wp-image-58244"

Szalona komedia opowiada o młodej dziewczynie, która znaczną część swojego krótkiego życia spędziła w... odciętej od rzeczywistego świata sekcie. Teraz musi wrócić do społeczeństwa i zmierzyć się ze światem. Przez swoją prostolinijność i naiwność często staje się łatwym celem dla oszustów, złodziei i naciągaczy. Na szczęście znajduje przyjaciół i powoli uczy się żyć, pracować i funkcjonować w społeczeństwie.

Czwarty sezon przygód Kimmy pojawi się w serwisie Netflix 30 maja.

REKLAMA

A co po za tym w maju?

Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że maj nie będzie najlepszym miesiącem dla fanów seriali. To jednak nie do końca prawda, bowiem w tym miesiącu co tydzień będziemy mogli oglądać dwie kapitalne produkcje. Pierwsza to opowieść o nietypowym parku rozrywki, czyli Westworld, którą możecie śledzić w każdy poniedziałek w HBO i HBO GO. Ponadto pojawił się ciąg dalszy Opowieści podręcznej, nowe odcinki w każdy czwartek w serwisie Showmax. Obie produkcje to już drugie sezony hitowych widowisk.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA