REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Szukasz dobrych seriali młodzieżowych? W bibliotece Netfliksa znajdziesz ich mnóstwo

Teen drama to niezwykle popularny gatunek serialowy. Na Netfliksie co jakiś czas pojawiają się kolejne propozycje z tej szufladki. Wybieram moje ulubione.

26.05.2021
19:03
najlepsze seriale mlodziezowe netflix
REKLAMA

Seriale młodzieżowe to zdecydowanie jeden z moich ulubionych gatunków serialowych. Często to doskonała odskocznia od codzienności, a często po prostu twórcy współczesnych opowieści o młodych ludziach pokazują ich w autentyczny, niekoloryzowany sposób, którego trudno szukać w tego typu opowieściach z wcześniejszych dekad. Poniżej zestawienie ulubionych seriali młodzieżowych, albo, jak kto woli – teen drama.

REKLAMA

Netflix – najlepsze serial młodzieżowe:

„Gilmore Girls”, czyli po naszemu „Kochane kłopoty”, to w pewnych kręgach serial kultowy. Siedem sezonów opowieści o słodko-gorzkich losach Lorelai Gilmore i jej córki Rory. Kobieta zaszła w ciążę w wieku szesnastu lat, od tamtej pory wychowuje dziecko sama. W 2016 roku Netflix zaprezentował serię odcinków specjalnych „Gilmore Girls: A Year in the Life”, wracając do dalszych losów ulubionych bohaterek.

Peter Maldonado i Sam Ecklund biorą w swoje ręce sprawy lokalnych szkolnych przestępstw. W pierwszym sezonie zdewastowanie samochodów na szkolnym parkingu, w drugim zaś zatrucie lemoniady w szkolnej stołówce. Panowie traktują swoje zadania śmiertelnie poważnie, dokumentując należycie każdy swój krok. „American Vandal” to trochę komedia, a trochę przygodówka, podana w formie mockumentu.

Wielka produkcja Netfliksa, będąca w czołówce najdroższych seriali oryginalnych serwisu. Fabuły raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, podobnie jak bohaterów z miasteczka Hawkins. Obecnie czekamy na czwarty sezon serialu. Dokładna data premiery niestety nadal nie jest znana.

Nostalgiczno-humorystyczna opowieść o młodocianej wersji Bonnie i Clyde’a. Czarna komedia z muzyką skomponowaną przez Grahama Coxona z zespołu Blur. Jeden z moich ulubionych seriali 2018 roku i jedna z moich ulubionych serialowych par w ogóle. James i Alyssa to strasznie fajne dzieciaki.

Serial produkowany na zlecenie stacji The CW bazuje na serii komiksów wydawanych przez Archie Comics. Życie w tytułowym miasteczku pełne jest tajemnic i dziwnych zdarzeń. Im dalej w las, tym więcej niejasności. Podobnie z kontynuacją serii - kolejne sezony spotykają się z coraz gorszym odbiorem. Jednak mimo to warto zapoznać się z dwoma pierwszymi, bardzo dobrymi odsłonami.

Serial, który premierę miał w 2018 roku, to mieszanka świetnego poczucia humoru, dobrze napisanych postaci i interesującej, choć dotyczącej codzienności fabuły. Akcja serialu dzieje się na tle ważnych dla Irlandii Północnej wydarzeń. Produkcja doczekała się na razie 2 sezonów. Planowano kolejny, ale produkcja została zawieszona w związku z pandemią.

Serial, który lubię najbardziej za świetnie napisane, często przezabawne, ale i urocze postacie. Czwórka przyjaciół mieszka w niebezpiecznej dzielnicy Los Angeles. W ich życiu dzieją się rzeczy normalne dla ludzi w ich wieku, ale też rzeczy całkiem nietypowe, czasem wręcz surrealne.

Jeden z najlepszych seriali Netfliksa w ogóle. Świetni bohaterowie, dobrze rozpisane, ciekawe historie i temat edukacji seksualnej w końcu podjęty w lekki, ale i pełen szacunku sposób.

REKLAMA

Pięć osób, każda z nich ma swoją trudną historię. Wszyscy uczą się w szkole na Brooklynie, wszyscy mają za sobą trudne przeżycia. Grand Army to mocny serial, który sprawnie opowiada o tym, z jakimi przeszkodami spotykają się współcześni nastolatkowie, którzy chcą odnaleźć swój głos i swoje miejsce w świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA