REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wakacje w odcinkach. Najlepsze seriale, które obejrzysz tego lata

Wakacje to czas upałów i upragnionego odpoczynku. Mało co się dzieje i nic się nikomu nie chce, więc dla niektórych jest to okres błogiego leniuchowania. Kto jednak myśli, że sezon ogórkowy objął także telewizję i streaming, ten jest w głębokim błędzie. 

05.06.2018
19:49
Nowe seriale na wakacje 2018 - jest w czym wybierać [TOP 9]
REKLAMA
REKLAMA

Czasy, gdy na wakacjach można było liczyć jedynie na powtórki starych produkcji albo ponowne emisje poprzednich sezonów popularnych seriali, minęły bezpowrotnie. Teraz stacje telewizyjne i platformy streamingowe widzą w letnich miesiącach okazję na przyciągnięcie nowych klientów i dostarczenie im rozrywki na tym samym poziomie, co przez cały rok. Już teraz jest głośno o  kilku produkcjach, które będzie można wchłonąć w czasie wakacji. A to i tak tylko kropla w morzu.

Najlepsze seriale na wakacje 2018

Sukcesja

Historia dysfunkcyjnej rodziny, której członkowie zasiadają na kierowniczych stanowiskach międzynarodowej korporacji. Logan Roy stoi na czele Waystar Royco, giganta branży medialno-rozrywkowej. Powoli myśli już nad przejściem na emeryturę i oddania steru firmy w ręce swoich dzieci. Oczywistym kandydatem wydaje się jego syn Kendall, który chętnie przejąłby schedę jak najszybciej. Jednak chrapkę na ojcowskie stanowisko ma także jego rodzeństwo. Rozpoczyna się nie tylko gra pomiędzy Loganem a jego dziećmi, ale także wewnętrzna rywalizacja wśród młodszego pokolenia Royów.

Pierwszy odcinek serialu można oglądać na HBO GO od 4 czerwca.

Condor

Serial oparty na powieści Sześć dni Kondora Jamesa Grady’ego, która doczekała się adaptacji w postaci Trzech dni Kondora z Robertem Redfordem. Nie wiemy, ile dni będzie teraz, jednak historię przystosowano do współczesnych realiów. Joe Turner to młody, żyjący ideałami analityk CIA. Jego plany reformy agencji sypią się jak domek z kart, gdy pewnego dnia zastaje w biurze zwłoki całej swojej ekipy. Bohater zostaje wplątany w śmiertelną intrygę, podczas której będzie musiał użyć wszystkich swoich zdolności, by przeżyć.

Serial zadebiutuje na Showmaksie 7 czerwca.

Cloak & Dagger

Najnowsza produkcja telewizyjnej odnogi MCU. Nastoletni Tyrone Johnson i Tandy Bowen nabywają nadprzyrodzone moce, stając się odpowiednio Cloakiem i Dagger. On potrafi przenosić ludzi z miejsca na miejsce za pomocą Mrocznego Wymiaru, ona wytwarza sztylety świetlne. Oprócz ponadnaturalnych zdolności połączy ich także uczucie, które będzie jednym z najważniejszych wątków serialu. Gdy są razem, ich umiejętności tylko przybierają na sile.

Serial zadebiutuje 8 czerwca na Showmaksie.

Yellowstone

Kevin Costner i Wes Bentley w serialu dramatycznym, którego akcja toczy się na Północnym Zachodzie USA. John Dutton jest właścicielem rancza, które graniczy z rezerwatem Indian, terenami deweloperów i parkiem Yellowstone. Każda ze stron chętnie przejęłaby ziemię Duttona, który nie zamierza jednak opuszczać swojej posiadłości. Musi być jednak czujny, bo niezidentyfikowane zwłoki to w okolicy nic niezwykłego. Do tego jego rodzina nieustannie mierzy się z trudnymi warunkami życia na górzystym terenie.

Premierę serialu zaplanowano na 20 czerwca.

Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Ostre przedmioty

Miniseria HBO oparta na powieści Gillian Flynn. Dziennikarka Camille Preaker (Amy Adams) przez lata zmagała się ze skłonnością do samookaleczeń, przez co trafiła do szpitala psychiatrycznego. Gdy kobieta opuszcza zakład, decyduje się na powrót do rodzinnego miasteczka. Ponownie zamieszkuje w domu matki, przez którą Camille będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości. Jednocześnie dziennikarka zajmuje się sprawą morderstwa dwóch młodych dziewczyn. Ofiary przypominają jej przypadek zmarłej przed laty siostry, Marian.

Serial będzie można oglądać na HBO GO od 9 lipca.

Castle Rock

Hulu ponownie sięga po twórczość Stephena Kinga. Tym razem jednak nie przygotowuje adaptacji żadnej z jego książek, a autorski serial oparty na całym uniwersum mistrza grozy. Castle Rock to fikcyjne miasteczko w Nowej Anglii, w którym toczy się akcja wielu powieści autora. Głównym bohaterem jest Henry Deaver, prawnik często pracujący nad sprawami skazanych na śmierć, który zajmuje się przypadkiem osadzonego w więzieniu Shawshank The Kida. W produkcji nie zabraknie masy easter eggów i nawiązań do twórczości Kinga, m.in. do powieści Lśnienie, To, Sklepik z marzeniami, Miasteczko Salem czy Misery.

Premierę serialu zaplanowano na 25 lipca (w Polsce prawdopodobnie 26 lipca na Showmaksie).

La Casa de las Flores

Meksykańska autorska produkcja Netfliksa, zapowiadana jako czarna komedia. Fabuła skupi się na rodzinie De La Mora, prowadzącej biznes florystyczny, co wydaje się sielanką dla wszystkich członków. Jednak każdy z nich skrywa swoje sekrety, które mogą poważnie zagrozić wizerunkowi firmy. Jednym z nich jest fakt, że głowa rodziny od lat ma kochankę, z którą doczekał się nawet kilkorga dzieci. Gdy kobieta umiera, potomkowie z nieprawego łoża przybywają do domu swojego ojca. Problem w tym, że De La Mora nigdy nie powiedział o nich swojej żonie…

Serial pojawi się na Netfliksie 10 sierpnia.

Seriale na wakacje 2018 class="wp-image-169519"

Disenchantment

Nowy serial animowany Netfliksa, za który odpowiada twórca Simpsonów i Futuramy - Matt Groening. Produkcja przeznaczona jest dla starszych widzów, a jej akcja rozgrywa się w nawiązującej do średniowiecza rzeczywistości. Główną bohaterką jest Bean, księżniczka Dreamlandu, która ma pewne problemy z alkoholem. Razem z elfem Elfo i prywatnym demonem Luci próbuje przywrócić królestwu dawną chwałę. Kompania jest jednak mocno dysfunkcyjna, przez co ich zadanie nie będzie łatwe. Ponadto wesoła drużyna spotka na swojej drodze wiele dziwnych i niebezpiecznych stworzeń.

Serial pojawi się na Netfliksie 17 sierpnia.

The Innocents

REKLAMA

Kolejny zagraniczny Netflix Original, tym razem z Wielkiej Brytanii. Nastoletni June i Harry uciekają z domu i zamieszkują w Londynie. Próby rozpoczęcia nowego życia nie są łatwe, a do tego przed bohaterami wciąż pojawiają się nowe problemy. Ponadto dziewczyna nagle i z niewyjaśnionych przyczyn staje się celem groźnych przeciwników. W wyniku stresu w jej umyśle i ciele dochodzi do przedziwnych transformacji. Zapowiada się ciekawe teen drama z paranormalnymi elementami.

The Innocents pojawi się na Netfliksie 24 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA