REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Z tych seriali Netflix zrezygnował w czasie pandemii. To nie tylko wina koronawirusa

Uważni widzowie dostrzegli pewnie, że natężenie ogłoszeń o kasowaniu seriali przez serwis Netflix, jest niepokojąca. To nie jest tylko wrażenie, faktycznie wielu tytułom wyciągnięto wtyczkę.

07.10.2020
19:30
Seriale, z których Netflix zrezygnował w czasie pandemii [LISTA]
REKLAMA
REKLAMA

Na samym wstępnie powinno pojawić się trochę komunałów, że pandemia koronawirusa wstrzymuje popkulturę, w tym kina, telewizje i serwisy VOD. Trudno się temu dziwić, reżim sanitarny, zamykanie miast, miasteczek, kwarantanny i zakazy zgromadzeń nie sprzyjają prowadzeniu przedsięwzięć tak dużych jak plany serialowe i filmowe. Nie dziwi więc, że część tytułów, zwłaszcza kinowych, jest przeniesiona na kolejny rok.

Netflix tymczasem zrobił niemałe porządki w swojej serialowej stajni, bezwzględnie usuwając produkcje mało popularne, ale też takie, których szybka realizacja jest niemożliwa w dobie pandemii koronawirusa. Dla porządku zebrałem jednak wszystkie doniesienia o przerwanych produkcjach, bez względu na motywacje serwisu.

Skasowane seriale – Netflix:

Nastoletnie łowczynie nagród

Informacja o usunięciu serialu była o tyle zaskakująca, że „Nastoletnie łowczynie nagród” zbierały całkiem niezłe recenzje. Serial dla nastolatków notował też nienajgorsze wyniki oglądalności. A jednak Netflix zamknął produkcję po pierwszym sezonie, nie ujawniając jednak powodów swojej decyzji.

Na Netfliksie ciągle możecie obejrzeć 1. sezon.

GLOW

netflix premiery class="wp-image-312204"

Najświeższe informacje mówią, że 1. epizod 4. sezonu został już nagrany, ale ze względu na utrudnienia związane z pandemią kolejne epizody nie powstaną. Jednym z argumentów podanych w oświadczeniu był fakt, iż „GLOW” wymagał fizycznego kontaktu wielu członków obsady. Niestety, nawet ciepłe opinie recenzentów nie uchroniły serialu o wrestrelkach od skasowania.

3 sezony dostępne są w serwisie Netflix.

Ciemny Kryształ: Czas buntu

ciemny kryształ: czas buntu class="wp-image-289595"

„Ciemny Kryształ: Czas buntu” zebrał niezłe recenzje, a technicznie jest prawdziwym majstersztykiem – nie jest to jednak tylko moja opinia. Tytuł zdobył nagrodę Emmy dla najlepszego serialu dla dzieci. Netflix poinformował jednak, że produkcja nie doczeka się więcej niż premierowego sezonu. Twórcy zaznaczyli jednak, że będą szukali sposobu na dokończenie historii. Kto wie, może znajdzie swój dom gdzieś indziej.

Premierowy sezon serialu „Ciemny Kryształ: Czas buntu” obejrzycie w serwisie Netflix.

Norsemen

netflix nowości seriale class="wp-image-426007"

To tak nie do końca serial Netfliksa, bo komedia „Norsemen” powstała we współpracy streamingowego giganta i norweskiej stacji NRK1. Emitowany od 2017 roku tytuł doczekał się trzech sezonów. Kolejny niestety już nie powstanie. A szkoda, bo mieszanka pseudohistorycznej opowieści i absurdalnej komedii sprawdzała się naprawdę świetnie.

Dotychczasowe sezony serialu „Norsemen” możecie oglądać na Netfliksie.

To nie jest OK

To nie jest OK – kadr z serialu class="wp-image-380549"

„To nie jest OK” to serial nawiązujący lekko do superbohaterskich opowieści, ale był tak niesztampowo napisany, że zakończenie prac nad nim (zaledwie po 1. sezonie!) było dość zaskakujące. I choć serial nie otrzymał oficjalnej zapowiedzi kolejnej serii, to mówiło się o tym, że to kwestia czasu, a twórcy już pracowali nad scenariuszem.

Pierwszy i ostatni sezon zobaczycie na Netfliksie.

The Society

seriale 2020 class="wp-image-358495"

Zakończenie „The Society” ogłoszono na jednym wydechu razem z „To nie jest OK”. W obu przypadkach chodziło o to, że koszt kręcenia w czasie koronawirusa wzrósł znacząco. „The Society” zostało zamknięte chwilę przed tym, jak ekipa szykowała się do zdjęć.

Serial obejrzycie w serwisie Netflix.

Altered Carbon

altered carbon netflix class="wp-image-343808"

„Altered Carbon” to produkcja co do której i widzowie, i serwis mieli wielkie nadzieje. Nadzieje dawał też 1 sezon serialu. Choć nie był idealny, to widać było, że w tym świecie i pomyśle tkwi ogromny potencjał. Branżowe serwisy informowały, że serwis policzył sobie wzrost kosztów wywołanych pandemią porównał to z oglądalnością i okazało się, że cyberpunk spoko, ale nie za takie pieniądze.

Dwa sezony możecie ciągle w serwisie Netflix.

The Hollow

Zaledwie miesiąc temu widzowie mogli dowiedzieć się, że animacja „The Hollow” nie otrzyma kolejnych odcinków. Netflix nie poinformował o przyczynach skasowania serialu. Powstały zaledwie dwa sezony tej produkcji.

Serial dostępny jest na Netfliksie.

Chilling Adventures of Sabrina

chilling adventures of Sabrina netflix ostatni 4 sezon class="wp-image-421846"

Jednym z seriali, który padł ofiarą ostatnich miesięcy był właśnie „Chilling Adventures of Sabrina”. Ostatni sezon serialu pojawi się jeszcze w tym roku na Netfliksie i będzie liczył zaledwie 8 odcinków.

Serial dostępny jest na Netfliksie.

Nie ma jak w rodzinie

nie ma jak w rodzinie: sezon 3 class="wp-image-222395"

5. sezon popularnej animacji będzie ostatnim. W tym wypadku oficjalny komunikat jasno głosił, że w tym wypadku zakończenie serii było decyzją twórców, a nie cięć serwisu. Nie da się ukryć, że ta decyzja była wyjątkowo bolesna i wywołała niemałe poruszenie wśród fanów.

REKLAMA

Dotychczasowe odcinki dostępne są na Netfliksie.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA