REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Serwis VOD na PlayStation 3, czyli mariaż FilmBoxu z Sony

Polski oddział Sony czyni mały krok w kontekście rozwoju usług VOD na rodzimym rynku, ale wielki w zakresie multimedialnej oferty PlayStation 3. Nadchodzi  wiosna, choć niewiadomo, kiedy wypatrywać jej pierwszych oznak.

14.03.2013
9:00
Serwis VOD na PlayStation 3, czyli mariaż FilmBoxu z Sony
REKLAMA
REKLAMA

Serce mi krwawi, kiedy kolejne konferencje branżowych potentatów zapowiadają implementację rozlicznych video-rozrywek ‘na żądanie’, które finalnie i tak omijają rodzimy rynek. Nerwowe odświeżanie strony głównej Netflixa wciąż nie przynosi pożądanego rezultatu, a ekran zdobi przykry komunikat, że jeszcze nie znaleźliśmy się na liście wybrańców.

Wiodące generacje konsol, które są dumnie reklamowane jako multimedialne centra w Twoim domu wywiązują się z tego hasła połowicznie. Owszem, nośniki Blu-Ray, pliki muzyczne i video przetrzymywane na dysku są standardem,  jednak kwestia zaopatrywania się w cyfrową rozrywkę do niedawna była niechlubną niszą.

REKLAMA

Sony ponownie czyni różnicę na tym gruncie, nawiązując współpracę z SPI International. Po wprowadzeniu serwisu Ipla i TVN Player, FilmBox Live będzie kolejną usługą oferującą ‘wideo na żądanie’. Oferta dystrybutora wygląda naprawdę obiecująco, zwłaszcza, że pakiet, który zagości w menu konsoli będzie zawierać odpowiednio podzielone tematycznie kanały: Filmbox, Filmbox Extra, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Fightbox HD, Docubox HD i w końcu Fashionbox HD. Prócz tego na mediatekę FilmBoxu składa się ponad 800 produkcji, zarówno polskich, jak i zagranicznych, wliczając do tego również relacje z imprez sportowych, kulturalnych oraz programy dokumentalne.

Jedyną enigmatyczną kwestią pozostaje data uruchomienia usługi, zawężając jednak pole spekulacji do obecnego roku. Niemniej chwali się i ceni kolejne kroki rodzimej placówki Sony, które nie przynoszą co prawda spektakularnej rewolucji, ale dają zauważalny progres.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA