REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Setny album Franka Zappy ukaże się w tym roku. 22 lata po śmierci artysty

Frank Zappa był istnym człowiekiem-orkiestrą. Urodzony w Baltimore, na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, zajmował się muzyką jako wokalista, kompozytor, autor tekstów. Był aktorem, reżyserem, producentem i scenarzystą filmowym. Za życia wydał kilkadziesiąt albumów muzycznych. Setny krążek ukaże się w tym roku, 22 lata po jego śmierci.

07.04.2015
13:03
Frank Zappa wydaje pośmiertny album. Setny w swoim dorobku
REKLAMA
REKLAMA

To zresztą nie pierwszy taki przypadek w dorobku tego artysty. Frank Zappa w trakcie swojego ponad pięćdziesięcioletniego życia nagrał ponad 60 albumów, a blisko 40 płyt zostało wydanych dzięki materiałom, które rodzina Zappy znalazła po jego śmierci. W ten sam sposób ukaże się setni już album muzyka, którego premiera zapowiedziana jest na czerwiec 2015 roku.

REKLAMA

Najnowszy i zarazem ostatni krążek Zappy będzie nosił tytuł "Dance Me This". Album zapowiadał zresztą sam artysta w roku swojej śmierci, czyli w 1993. Rak uniemożliwił mu wydanie kolejnego albumu, ale teraz 22 lata po jego odejściu stanie się to możliwe z pomocą rodziny piosenkarza. Płytę można już zamawiać. Jest dostępna TUTAJ i kosztuje 18 dolarów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA