REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial Seven Seconds od twórczyni The Killing. Mamy zwiastun nowego kryminału Netfliksa

Jeżeli podobał ci się The Killing, to powinieneś dać szansę Seven Seconds. Opublikowany właśnie zwiastun sugeruje, że będzie on równie ciekawy.

24.01.2018
18:43
Seven Seconds zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Seven Seconds to nowy serial Netfliksa, w którym występują Regina King, Clare-Hope Ashitey i Russell Hornsby. Z produkcją stoi Veena Sud, która współtworzyła The Killing.

O samej produkcji wiemy na razie relatywnie niewiele, producent dopiero teraz uruchamia jego kampanię promocyjną. Seven Seconds opowiada historię białego policjanta, który przypadkowo postrzelił czarnoskórego nastolatka. Rana okazuje się śmiertelna, co rodzi poważne konsekwencje nie tylko dla samego sprawcy.

Incydent szybko przybiera charakter polityczny, wybuchają protesty przeciwko rasizmowi w policji, a władze miasta nieudolnie próbują tuszować zdarzenia. Proces sądowy głównego bohatera staje się wydarzeniem znajdującym się w centrum zainteresowania Amerykanów.

Zwiastun Seven Seconds sugeruje poważne podejście do tematu. Bardzo na to liczę.

Podejmuje się bowiem bardzo trudnej i delikatnej tematyki. Z jednej strony mamy bowiem niekwestionowany problem rasizmu kierowanego w kierunku czarnoskórych. Wszelkie jego objawy powinny być piętnowane i tępione. Z drugiej zaś nie brakuje nieuczciwych jednostek, które chcą wykorzystać ochronę przed nienawiścią i rasizmem do własnych, prywatnych korzyści.

REKLAMA

Krok w złą stronę i serial ten może obrazić swoich widzów. Z kolei przesadna ostrożność przy podejmowanym temacie spłyci jego analizę, a z dobrego pomysłu na serial wyjdzie kolejna sądowa mydlana opera, jakich wiele. Patrząc jednak na historię zaangażowanych w produkcję osób zachowuję optymizm.

Każdy z nas będzie mógł obejrzeć Seven Seconds i wyrobić sobie własną opinię na jego temat już 23 lutego, bo wtedy obraz pojawi się na Netfliksie. Trzeba jednak przyznać, że zwiastun serialu wygląda bardzo obiecująco.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA