REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Sezon 11 Z Archiwum X? Patrząc na listę scenarzystów, brakuje mi optymizmu

Nawet fanboj serialu, taki jak ja, nie mógł zracjonalizować sobie miałkości i głupoty dziesiątego sezonu Z Archiwum X. Niezmiennie jednak, z wypiekami na policzkach, czekałem kolejnych odcinków. No właśnie, czekałem.

27.06.2017
12:00
Sezon 11 Z Archiwum X? Na liście scenarzystów brakuje ulubieńców
REKLAMA
REKLAMA

Niestety, mój ukochany serial, jakim jest Z Archiwum X, nie przetrwał za dobrze swojego wznowienia. Nakręcone po wielu latach od zakończenia „starego” serialu nowe odcinki… no dobrze, może nie były złe. Jednak daleko im było do poziomu sprzed lat, na dodatek w dość ordynarny sposób żerowały na nostalgii ze strony fanów.

Nostalgia ta jednak była bardzo silna. Pomimo iż nie jestem odosobniony w swoim rozczarowaniu serialem, a głosów krytyki było całkiem sporo, to zgromadził on olbrzymią publiczność przed telewizorami. Zamówienie kolejnych odcinków przez Fox było więc nieuniknione.

Sezon 11 Z Archiwum X ma naprawić błędy poprzednika, w tym jeśli chodzi o scenariusz. Spójrzmy więc na opublikowaną listę scenarzystów.

Budżetu czy technicznej jakości 10. sezonu Z Archiwum X trudno się czepiać, serial otrzymał odpowiednie dla swojej formy środki finansowe, które sprawiają wrażenie dobrze ulokowanych. To scenariusz (i, być może, montaż) okazały się największą wadą nowych epizodów.

Tym razem nie będzie wymówki na „zbyt mało czasu, by opowiedzieć coś sensownego”. Odcinków w sezonie ma być więcej. Niestety, lista scenarzystów nie napawa optymizmem.

Z Archiwum X audiobook class="wp-image-83316"

Nadzorcą zespołu autorów ma być po raz kolejny Chris Carter, co w teorii powinno dawać gwarancję jakości i co w praktyce – jak udowodnił 10. sezon – nie oznacza niestety nic. A nadzorować będzie on po raz kolejny Glena Morgana, Darina Morgana, Jamesa Wonga, Benjamina Van Allena, do których dołączą Brad Follmer (asystent Cartera) oraz Gabe Rotter, który pracował wcześniej nad 9. sezonem serialu.

Najwięksi nieobecni? Vince Gilligan i Frank Spotnitz.

REKLAMA

To właśnie oni, obok Chrisa Cartera, postrzegani są jako autorzy sukcesu Z Archiwum X. Niestety, żaden z nich nie widnieje na liście. Znany młodszej publiczności jako autor Breaking Bad, Vince Gilligan, zapewne z uwagi na jego prace nad kolejnym sezonem Zadzwoń do Saula nie mógł (lub nie chciał) dołączyć do zespołu. Frank Spotnitz nie pracuje już nad Man in the High Castle, jego jednak również brakuje na liście.

Pozostaje nam cierpliwie czekać. Sezon 11 Z Archiwum X składać się będzie z dziesięciu odcinków. Wystąpią w nim, rzecz jasna, David Duchovny i Gillian Anderson. Zdjęcia ruszają jeszcze tego lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA