REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Agent 007 kontra niewidomy superzłoczyńca - podsumowanie plotek o nowym Bondzie

Wiemy już z całą pewnością, że powstanie 25. filmowa część przygód Jamesa Bonda. Wiele wskazuje też na to, że ponownie zagra go Daniel Craig. Na tym nasza wiedza się jednak kończy. Ale od czego mamy branżowe plotki?

02.08.2017
14:22
Shatterhand
REKLAMA
REKLAMA

Zanim zaczniecie czytać, od razu ostrzegam. Przedstawione tu niżej informacje należy traktować z pewnym dystansem. Nie pochodzą one od pewnych źródeł, więc mogą nie znaleźć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Z drugiej jednak strony… dochowywanie sekretów jest coraz trudniejsze w branży rozrywkowej. A to oznacza, że istnieje spora szansa, że poznaliśmy właśnie pierwsze szczegóły na temat nowego, 25. już filmu o przygodach Jamesa Bonda.

Shatterhand, czyli starcie Bonda z niewidomym złoczyńcą.

Według informacji opublikowanych przez The Mirror, nowy film będzie nosił tytuł Shatterhand. Jego scenariusz ma być inspirowany książką Never Dream Of Dying autorstwa Raymonda Bensona, amerykańskiego autora. Ów Benson jest odpowiedzialny za oficjalne książki o Jamesie Bondzie wydane w latach 1997-2003, a także za stworzenie powieści na podstawie filmów Jutro nie umiera nigdy, Świat to za mało i Śmierć nadejdzie jutro.

Akcja książki Never Dream of Dying zaczyna się w momencie, w którym Bond wspiera akcję francuską policję, której akcja nie poszła za dobrze. W toku dalszej historii napotyka zmysłową kobietę o niepewnej przeszłości i angażuje się w śledztwo, mające na celu pochwycenie złoczyńcy, który umknął francuskim stróżom prawa.

Jeżeli to prawda, byłby to pierwszy film z serii, będący adaptacją książki innego autora niż Ian Fleming. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w przyszłym roku. Będą realizowane rzekomo w Chorwacji, w tym w Dubrowniku.

Kim jest ów niewidomy złoczyńca, który ma być głównym wrogiem Bonda? Tu - wygląda na to - twórcy filmu mają zamiar wykorzystać własne pomysły, zamiast bazować na materiale źródłowym. A to oznacza, że jeżeli nowy Bond faktycznie jest adaptacją Never Dream of Dying, to bardzo luźną.

REKLAMA

Scenariusz napiszą Neal Purvis i Robert Wade.

I jest to jedyna oficjalna informacja, którą można brać za pewnik. Shatterhand – jeżeli ten tytuł jest w ogóle prawdziwy – ma pojawić się w kinach 8 listopada 2019 roku, a więc w cztery lata po premierze poprzedniego filmu, czyli Spectre.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA