REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Shawn Mendes przyjedzie do Polski. Znamy datę i miejsce koncertu idola nastolatek

Shawn Mendes, kanadyjski piosenkarz i autor tekstów, który w 2013 roku zdobył sławę dzięki nagraniom coverów na nieistniejącym już serwisie Vine, ogłosił właśnie swój koncert w Polsce. Dziewiętnastolatek, tworzący w stylu folk pop, pojawi się w naszym kraju w przyszłym roku w ramach promocji swojej nadchodzącej płyty.

08.05.2018
21:18
shawn mendes tauron arena kraków
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze, czysto amatorskie próby muzyczne Mendesa dostrzegł łowca talentów, Andrew Gertler. Amerykanin uwierzył w młodego chłopaka i do dziś nie ma powodów, by tego żałować. Zarówno debiutancki album Mendesa o tytule Handwritten, jak i kolejny krążek Illuminate zadebiutowały na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Kanadyjczyk był pierwszym twórcą, któremu udało się osiągnąć taki wyczyn przez skończeniem osiemnastu lat.

Idolami Shawna Mendesa są Ed Sheeran, John Mayer, Bruno Mars i Justin Timberlake.

Młody wokalista tworzy głównie utwory akustyczne w stylu folkowym, niekiedy z mocniejszym popowym zacięciem. Mendes jest idolem swoich rówieśników, którzy milionami oglądają jego utwory na YouTubie. Wpływ Kanadyjczyka wychodzi jednak również poza pierwotnych słuchaczy. Wokalista znalazł się w 2018 roku na liście najbardziej wpływowych ludzi magazynu Forbes, występował też jako support Taylor Swift.

Trzecia płyta Mendesa, zatytułowana po prostu Shawn Mendes, zostanie wydana 25 maja. Za wzór przy pracy nad tym longplayem Kanadyjczyk wziął sobie dzieła Kings of Leon czy Kayne Westa. Niedługo po debiucie krążka Mendes wyruszy w trasę koncertową, która zahaczy także o Polskę.

Koncert Shawna Mendesa odbędzie się 2 kwietnia 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

REKLAMA

Jak informuje fanklub Shawn Mendes Polska, sprzedaż biletów na występ idola nastolatek rozpocznie się już wkrótce, bo 18 maja o godzinie 10:00. Ceny biletów nie są na ten moment znane. Oprócz Polski wokalista odwiedzi także m.in. Niemcy, Belgię, Francję, Szwecję czy Włochy. Wyruszy także w podróż po Stanach Zjednoczonych. Trasa koncertowa zatytułowana jako The Tour, będzie czwartą w karierze Mendesa. Trzeci krążek wokalisty promuje na razie jedynie singiel In My Blood. Kolejnych piosenek możemy się jednak spodziewać już wkrótce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA