REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

ShowMax zachęca do włączenia profilu dziecięcego. Najmłodsi widzowie mają w czym wybierać

Wraz z postępującym wiekiem coraz bardziej doceniam takie rozwiązania jak kontrola rodzicielska oraz profile dziecięce. System ochrony najmłodszych przed nieodpowiednimi treściami posiada teraz ShowMax.

31.05.2017
18:49
ShowMax zachęca do profilu dziecięcego. Dzieci mają co oglądać
REKLAMA
REKLAMA

Dzieci to najbardziej narażona na zagrożenia płynące z mediów masowych grupa odbiorców. Jest podatna na przekazy, jest niezwykle wrażliwa, a do tego łatwo nią manipulować. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić naszym pociechom dostęp jedynie do takich treści, które są odpowiednie dla ich wieku oraz pomocne w ich rozwoju. Czerwone, żółte i zielone znaczki podczas emisji programów nie wystarczają. Potrzeba czegoś więcej. Potrzeba kontroli rodzicielskiej w czasie rzeczywistym oraz profili dziecięcych.

ShowMax to kolejna platforma VoD, która rozumie potrzeby dzieci oraz rodziców.

Włodarze tej platformy wdrożyli profile dziecięce, które są naprawdę dobrze pomyślane. Każdy z takich profili jest podrzędny względem konta głównego, domyślnie należącego do rodzica lub innego opiekuna prawnego. Dziecięcy profil nie działa jedynie na zasadzie TAK/NIE, eliminując programy z oznaczeniem od 16 lub od 18 lat. Zamiast tego posiadacz konta może ustawić szczegółowy zakres ochrony, korzystając ze specjalnego suwaka.

 class="wp-image-86405"

ShowMax dokonał praktycznego rozróżnienia na nastolatków, starsze dzieci oraz młodsze dzieci. W zależności od wybranej opcji, platforma inaczej będzie indeksować dostępne treści. Młodsze dzieci będą mieć dostęp jedynie do tych najbezpieczniejszych filmów, bajek oraz seriali. Zupełnie inaczej będzie to wyglądać z perspektywy profilu dla młodego nastolatka. Tutaj akcja, przygoda, miłość czy drobne wulgaryzmy to już nic niedozwolonego.

Kontrolę nad wszystkimi profilami dziecięcymi posiada właściciel konta. Tylko z poziomu jego ustawień można edytować inne profile oraz zmieniać ich zakres dostępu do treści. Co najważniejsze, profile dziecięce można obwarować zabezpieczeniem wymagającym specjalnego kodu PIN do odblokowania. Oznacza to, że nasi podopieczni nie zyskają dostępu do konta admina żonglując loginami. Do tego w każdej chwili możemy podejrzeć historię aktywności profilu dziecięcego.

REKLAMA

Jeżeli chodzi o same treści, najmłodsi mają co oglądać.

Jako zapalony gracz, bardzo pozytywnie się zaskoczyłem widząc w ofercie platformy ShowMax takie animowane produkcje jak Ratchet i Clank, Super Mario World, Angry Birds Stella, Angry Birds Toons, Piggy Tales czy Sonic Underground. Popularnymi tytułami są wariacje My Little Pony, Kot Lorax, Nowe Przygody Madeleine, Jak Wytresować Smoka, Madagaskar 3 oraz Baranek Shaun.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA