REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale

Kwiecień w Showmax pod znakiem kultowych filmów. Nie zabraknie też nowych seriali

Nowy sezon Opowieści podręcznej, jedne z najlepszych dzieł Monty Pythona, kontrowersyjny i mocny film erotyczny oraz coś dla fanów alternatywnych używek. Kwiecień w Showmax zapowiada się wyjątkowo oryginalnie.

30.03.2018
14:30
Showmax kwiecień 2018
REKLAMA
REKLAMA

Nowości w kwietniowej ofercie Showmax to przede wszystkim dodanie wielu nowych filmów do oferty. Przy czym określenie nowych nie oznacza czasu ich produkcji: spora część z nich to kultowe już klasyki. Trzeba jednak przyznać, że znaczna większość z nich to propozycje godne obejrzenia.

Nie zabraknie też nowych sezonów znanych seriali. Na szczególną uwagę zasługują drugi sezon Opowieści podręcznej, w którym walka ciemiężonych kobiet o własne prawa i wolność znacząco zwiększy swoją intensywność. Z kolei The Crossing. Przeprawa dotyka problematyki napływających z terenu objętego wojną uchodźców. Serial porusza aktualne problemy społeczne, mieszając je z konwencją science-fiction.

Showmax – oferta na kwiecień 2018 roku:

Opowieści podręcznej, sezon 2

W drugim sezonie serialu poznamy dalsze losy głównej bohaterki, Offred, która stara się uciec z Gileadu. Powróci także Ofglen, której los jest niepewny po tym, jak dopuściła się ataku na służby porządkowe. Nie zabraknie małżeństwa Waterfordów, do którego dotychczas należała Offred. W drugim sezonie po raz pierwszy ukazane zostaną wspominane w pierwszym sezonie kolonie, do których zsyła się bezpłodne kobiety i dysydentów, by oczyszczali ziemię z toksycznych odpadów. To prawdopodobnie najgorętsza serialowa premiera Showmaksa tego miesiąca.

Premiera: 26 kwietnia

The Crossing. Przeprawa

Jude Ellis, główny bohater tej produkcji, jest szeryfem w niewielkim rybackim miasteczku w stanie Oregon. Pewnego dnia woda wyrzuca na pobliską plażę uchodźców, z których tylko 47 przeżywa. Pochodzą z ogarniętego wojną miasta znajdującego się w Ameryce przyszłości. Przynoszą choroby i problemy nie znane lokalnej społeczności. A to oznacza oczywisty konflikt: czy okazywać im humanitarną pomoc, czy też izolować i tępić, by ratować samych siebie przed zagrożeniem? Rozpoczyna się śledztwo w sprawie uchodźców. Policja i mieszkańcy miasteczka zaczynają szukać odpowiedzi. Jedno jest pewne – ich życie wkrótce zmieni się całkowicie.

Premiera: 4 kwietnia

Sens życia według Monty Pythona

Absolutny klasyk klasyków. A zarazem ostatnie dzieło pełnometrażowe zrealizowane przez słynną grupę komików. Monty Python w serii skeczów stawia całą historię życia w krzywym zwierciadle, od narodzin aż po śmierć. Mając przy tym, jak zawsze, w głębokim poważaniu konwenanse czy poprawność polityczną. Bardzo dowcipne a zarazem bardzo poruszające dzieło. Choć zdecydowanie wulgarne i tylko dla dorosłych.

Premiera: 26 kwietnia

Las Vegas Parano

Prawdziwą naturę tego filmu prawdopodobnie zrozumieją głównie ci, którzy kiedyś mieli styczność z nielegalnymi używkami (i nie mamy tu na myśli pędzonego na lewo bimbru). Nic dziwnego, że film pojawi się w ofercie tuż przed 20 kwietnia, a więc świętem marihuany. Las Vegas Parano to doskonała produkcja Terry’ego Gilliama, określana przez wielu jako audiowizualny narkotyczny trip. W filmie Johnny Depp i Benico Del Toro wcielają się w posthippisów, którzy z walizką pełną narkotyków wybierają się do Las Vegas w poszukiwaniu amerykańskiego snu. W rolach drugoplanowych, między innymi, Tobey Maguire, Cameron Diaz i basista zespołu Red Hot Chilli Peppers, Flea.

Premiera: 19 kwietnia

Ostatnie tango w Paryżu

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów w historii kina. Opowiada o sadomasochistycznych spotkaniach pewnego Amerykanina (w tej roli Marlon Brando) z młodziutką Francuzką. W czasie kręcenia filmu 19-letnia aktorka nie została poinformowana, że weźmie udział w scenie gwałtu analnego. W wywiadzie z 2007 r. udzielonym Daily Mail wyznała, że na planie filmu czuła się zgwałcona przez Brando, a doświadczenie współpracy z Bertoluccim doprowadziło do jej problemów psychicznych. Mimo kontrowersji, o których mówi się po dziś dzień, Ostatnie tango w Paryżu to kino mocne i dojrzałe. W przeciwieństwie do 50 twarzy Greya…

Premiera: 26 kwietnia

REKLAMA

W kwietniu na łamach Showmax pojawią się też:

 • Turn, sezon 4 (5 kwietnia)
 • Baby są jakieś inne (5 kwietnia)
 • Rock Dog. Pies ma głos (5 kwietnia)
 • Ponad wszystko (5 kwietnia)
 • Photon (12 kwietnia)
 • Bez wstydu (12 kwietnia)
 • Hipnotyzer (12 kwietnia)
 • Trawka marzeń (19 kwietnia)
 • Super zioło (19 kwietnia)
 • Nadal palę (19 kwietnia)
 • Z dymkiem (19 kwietnia)
 • Żółtodzioby (19 kwietnia)
 • Ostra jazda (19 kwietnia)
 • The Big Lebowski (19 kwietnia)
 • Wasza wysokość (19 kwietnia)
 • Wyspa Tajemnic (26 kwietnia)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA