REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Showmax już na PlayStation 4. Z tej okazji sprawdzamy, jakie platformy obsługują wiodące VOD w Polsce

Aplikacja usługi wideo na żądanie Showmax pojawiła się właśnie na kolejnej platformie, czyli PlayStation 4. Postanowiliśmy sprawdzić, jak na chwilę obecną prezentuje się dostępność tego oraz pozostałych dwóch dużych serwisów VOD działających w Polsce.

20.06.2018
18:20
seriale
REKLAMA
REKLAMA

W sieci funkcjonują dziesiątki serwisów VOD. Pomijając jednak polskie popularne twory, których głównym atutem są programy z telewizyjnej ramówki (Player, Ipla) oraz inne niszowe serwisy, pod względem dostępności i bogactwa biblioteki, w tym produkcji na wyłączność, liczą się w naszym kraju tak naprawdę trzy usługi.

VOD w Polsce - które serwisy warto znać?

Serwisami, którym warto się przyjrzeć są Netflix (globalny lider wideo na żądanie), HBO GO (usługa VOD od stacji HBO, która od niedawna oferowana jest jako samodzielna usługa) oraz Showmax (silnie promowany przez Play i inwestujący w lokalne produkcje). Każdy ma swoje autorskie treści, których próżno szukać u konkurencji.

Ostatni z wymienionych serwisów doczekał się niedawno nowej aplikacji. Showmax na PlayStation 4 mogą pobierać teraz wszyscy posiadacze konsoli Sony w Polsce. To nieco zmienia układ sił na rynku. Sprawdziliśmy więc, jak dzisiaj wygląda dostępność aplikacji usług VOD pozwalających oglądać filmy, seriale i inne programy na dużym ekranie.

Pod uwagę wzięliśmy najpopularniejsze platformy, które pozwalają na wyświetlanie treści na telewizorze. Sprawdziliśmy, czy serwisy Netflix, HBO GO i Showmax można oglądać na platformach Smart TV od Samsunga i LG, sprzętach z systemem Android TV, przystawkach Apple TV i konsolach do gier Sony i Microsoftu.

Netflix - dostępność aplikacji.

Netflix jest najstarszym serwisem z trójki, a jego twórcy od lat szalenie dbają o dostępność swojej biblioteki. Dzięki temu można oglądać go praktycznie… wszędzie. Aplikacje można znaleźć na obu wiodących platformach Smart TV (LG, Samsung), na Android TV, na przystawkach Apple TV oraz na obu konsolach obecnej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. A także na wielu innych mniej popularnych platformach.

HBO GO - dostępność aplikacji.

Pod względem dostępności prezentuje się nieco gorzej. Co prawda aplikacja dostępna jest na platformie Samsung Smart TV, ale przez długi czas nie można było jej zainstalować na telewizorach z najnowszej kolekcji. Z kolei na telewizorach marki LG aplikacja HBO GO jest dostępna w przestarzałej wersji, która nie obsługuje usługi wykupionej niezależnie. W przypadku innych platform też jest... różnie. HBO GO trafiło na Apple TV, ale nadal nie ma wersji na system Android TV. W przypadku konsol do gier doczekaliśmy się zaś aplikacji tylko na PlayStation 4 i nie ma wersji na Xbox One.

Showmax - dostępność aplikacji.

Trzeci z serwisów radzi sobie pod względem dostępności nieco lepiej niż HBO GO i podobnie jak Netflix. Nie ma problemu z oglądaniem Showmax na platformach Smart TV od firm Samsung i LG, urządzeniach z Android TV, przystawce Apple TV i konsolach do gier od Sony i Microsoftu. Jedynym minusem w przypadku Showmax jest to, że na platformach Smart TV nie było wcześniej możliwości oglądania transmisji SNL Polska na żywo, tylko dopiero po zakończeniu emisji.

Dla czytelności podsumowałem dane w tabeli:

REKLAMA
NetflixHBO GOShowmax
Samsung Smart TVtaktaktak
LG Smart TVtaktak*tak
Android TVtaknietak
Apple TVtaktaktak
PlayStation 4taktaktak
Xbox Onetaknietak
  • ale tylko w przestarzałej wersji, która nie pozwala na dostęp do samodzielnej subskrypcji
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA