REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sin City: A Dame To Kill For – co wiemy o nowym Mieście Grzechu?

Dziewięć lat czekania na drugą część Sin City i nareszcie, wczoraj światło dzienne ujrzał zwiastun do Sin City: A Dame To Kill For. Najpierw kilka dni temu opublikowane zostały zdjęcia z filmu, które tylko podniosły temperaturę oczekiwania, a wczoraj już mieliśmy szansę zobaczyć, jak sequel hitowego Sin City będzie wyglądać.

07.03.2014
21:56
Sin City: A Dame To Kill For – co wiemy o nowym Mieście Grzechu?
REKLAMA

Gorący Zwiastun

REKLAMA

Jedno już można powiedzieć, z całą pewnością Sin City: A Dame To Kill For będzie filmem kasowym. Wygłodniali fani Franka Millera na pewno rzucę się do kin, jak stado wygłodniałych wilków. Tym bardziej, że zwiastun obiecuje całkiem dużo, szczególnie sceny z Jessicą Albą…

Tak jak w przypadku pierwszego Sin City, tak i teraz Frank Miller połączył siły z Robertem Rodriguezem, żeby wyreżyserować swoje dzieło. Do ekipy dołączył tez William Monahan (Królestwo Niebieskie, Infiltracja), który współtworzył scenariusz do filmu. Sin City: A Dame To Kill For – podobnie jak pierwsza część – będzie antologią, historia zostanie podzielona na dwa segmenty. Pierwszy z nich obejmować będzie historie oparte na komiksach Millera („A Dame To Kill For” i „Just Another Saturday Night”), a drugi autorskie historie („The Long Bad Night” i „The Fat Loss”).

Komiksowe noir

Jessica Alba Sin City

Sin City przyzwyczaiło już nas do skoków fabularnych, nie inaczej będzie tym razem. Historia z „A Dame To Kill For” będzie tak naprawdę prequelem do wydarzeń z pierwszego filmu, tj. fragmentu „The Big Fat Kill”. Głównym bohaterem w tym wypadku jest Dwight McCarthy (Josh Brolin) – detektyw/fotograf - którego życie jest zagrożone przez swoją naiwność i miłość do dawnej kochanki – Avy Lord (Eva Green). Na szczęście na pomoc Dwightowi przychodzi jego druh, Marv (Mickey Rourke). W tej części widzimy Dwighta jeszcze przed zmianą twarzy, po operacji Dwight wygląda już jak… Clive Owen, który w Sin City: A Dame To Kill For pojawi się w małym stopniu.

Marv SIn City

W części „Just Another Saturday Night” głównym protagonistą stanie się Marv, który budzi się na autostradzie pośród zwłok, starając sobie przypomnieć, jakie wydarzenia doprowadziły go do obecnej sytuacji. Akcja tej części dzieje się równolegle do wydarzeń z „That Yellow Bastard”, gdzie Hartigan poznaje striptizerkę Nancy, na której to będzie skupiać się czwarta i zarazem ostatnia część – „The Fat Loss”. Nancy po śmierci Hartigana będzie musiała uporać się ze jego stratą, na całe szczęście nie rezygnując ze swojego zawodu…

Johnny Sin City

Nowe i stare twarze

Jak widzieliśmy w zwiastunie, w nowej części Sin City zobaczymy stare, znane nam twarze jak i nowe. Żeby mieć pojęcie „kto, co i jak” możecie spojrzeć na listę poniżej aby wiedzieć, którzy aktorzy powrócą w swoich rolach, a którzy zastąpią starych oraz jakie całkowicie nowe postacie zobaczymy.

Powracająca obsada:

- Mickey Rourke jako Marv, w pierwszym filmie Marv zostaje zabity, ale w związku z tym, że część historii „A Dame To Kill For” jest równocześnie prequelem i sequelem, to po raz kolejny dane nam będzie ujrzeć Marva.

- Dwigh McCarthy, w tej roli zobaczymy dwóch aktorów, Josha Brolina (grającego oryginalnie wyglądającego Dwighta) oraz Clive’a Owena (Dwight po operacji twarzy).

- Jessica Alba jako Nancy, tancerka i striptezrka.

- Rosario Dawson jako prostytutka Gail.

- Bruce Willis jako Hartigan.

- Michael Madsen jako Bob.

- Jaimie King jako Goldie i Wandy

Nowe postacie:

- Joseph Gordon-Levitt jako Johnny, hazardzista, który niechcący pokonuje w pokera niewłaściwą osobę - swojego wroga numer jeden.

- Christopher jako Meloni, policjant.

- Eva Green jako Ava Lord, tytułowa “dama warta grzechu”.

REKLAMA

- Lady Gaga jako striptizerka albo prostytutka (nie do końca wiadomo jaka rola tej aktorce przypadnie).

Premiera Sin City: A Dame To Kill For zapowiedziana jest na 22 sierpnia 2014.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA