REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

To będzie ostatnia szansa, by zobaczyć Slayera w Polsce na żywo

Legenda thrash metalu, ćwierć Wielkiej Czwórki z Bay Area wie, kiedy zejść ze sceny. Slayer ogłosił swoje plany przejścia na emeryturę. Da nam jednak szansę na pożegnanie się z jego muzyką. W tym na koncercie w Polsce.

11.05.2018
12:01
slayer w polsce koncert
REKLAMA
REKLAMA

Slayer, Anthrax, Megadeth i Metallica – to cztery zespoły z San Francisco, które nazywane są Wielką Czwórką Trash Metalu i które bez wątpienia odpowiedzialne są za rozkwit tego gatunku muzycznego. Bycie prekursorem niesie za sobą jednak pewne konsekwencje: gatunek ten przeżywał swój rozkwit w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. A to oznacza, że wspomniani prekursorzy mają już swoje lata.

Biorąc powyższe pod uwagę, oraz fakt, że thrash metal wymaga wielkiej kondycji fizycznej do wykonywania go na żywo, Wielka Czwórka będzie musiała prędzej czy później przejść na emeryturę. Pierwszy zespół, który podjął taką decyzję, to Slayer.

Po 37 latach grania i wydaniu 12 albumów Slayer żegna się z fanami. Spotka się jednak z nimi raz jeszcze: zespół objedzie świat, grając przy tym najgłośniejsze i najlepsze koncerty w swojej historii.

Slayer zagra również w Polsce na koncercie w Łodzi.

Grupa wystąpi u nas 27 listopada bieżącego roku. Miejsce, jakie wybrał organizator, to Atlas Arena w Łodzi. Slayerowi towarzyszyć będzie również bardzo mocny support: na scenie, przed gwiazdą wieczoru, pojawią się Lamb of God, Obituary i… uwaga, uwaga… Anthrax! A więc drugi członek tak zwanej Wielkiej Czwórki.

REKLAMA

Bilety pojawią się w sprzedaży 14 maja na witrynie Live Nation, choć będzie to wyłącznie pula dla członków fanklubu Slayera. Następnego dnia pojawią się dla zarejestrowanych członków Live Nation, by wreszcie 16 maja trafić do ogólnego obiegu. Ich cena to 149 zł.

Do zobaczenia w Łodzi. Bo mnie tam zabraknąć, tak po prostu, nie może.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA