REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Reporterski podcast w odcinkach. „Śledztwo Pisma” zadebiutuje już jutro

6 odcinków, prawdziwa, poruszająca historia, czyli „Śledztwo Pisma” to przygotowywany przez Pismo. Magazyn opinii podcastowy serial, który poprowadzi Mirosław Wlekły.

17.10.2019
16:53
„Śledztwo Pisma”, czyli reporterski podcast, zadebiutuje już jutro
REKLAMA
REKLAMA

Pismo. Magazyn opinii, skądinąd interesujący miesięcznik, rusza z podcastowym serialem reporterskim. Cała inicjatywa to darmowa audycja publikowana w Internecie, która co tydzień będzie pokazywała nowe wątki jednej historii. Każdy epizod ma odsłaniać kolejne informacje, które udało się pozyskać reporterowi.

Reporterem, który opowie całą historię jest Mirosław Wlekły.

Podstawowym założeniem tej produkcji ma być autentyczność i wierność faktom, dlatego opowiadana reporterska historia nie będzie zawierała inscenizacji czy gry aktorskiej. Piotr Nesterowicz, producent i wydawca Pisma, zapowiada, że „gro czasu zabiorą wypowiedzi bohaterów, świadków, ekspertów, nagrane albo (…) czytane przez lektorkę.”

Po tajemniczej wiadomości od informatorki postanowiłem wrócić do bohaterów historii, którą opisałem przed laty. Okazało się, że małżeństwo skazane za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przybranymi dziećmi wciąż przebywa na wolności. Nikt nie wiedział, gdzie są. Do dzisiaj nie zostali prawomocnie skazani. Co więcej, w toku mojego śledztwa wyszło, że znęcanie się nad dziećmi jest wierzchołkiem góry lodowej. A w tle nazwiska z pierwszych stron gazet. - mówi o podcaście Mirosław Wlekły

„Śledztwo Pisma” swoją premierę będzie miało już jutro.

REKLAMA

Projekt startuje 18 października o godzinie 12.00. Początkowo produkcja będzie dostępna jedynie na dedykowanej projektowi stronie i platformie podcastowej TOK FM. W najbliższy poniedziałek ma wylądować również w popularnych serwisach streamingowych - Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i YouTube.

„Śledztwo Pisma” będzie miało 6 odcinków. Będą one pojawiały się w najbliższych tygodniach w piątki o godzinie 12:00. Kierowniczką produkcji jest Barbara Sowa, a producentem cytowany tutaj Piotr Nesterowicz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA