REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Słuchaj polskiej muzyki. Najciekawsze debiuty muzyczne 2015 roku

Spotkacie ich na tegorocznych festiwalach muzycznych, choć być może wcześniej wcale o nich nie słyszeliście. Choć dopiero połowa roku za nami, polska muzyka ma już na swoim koncie parę udanych debiutów. Warto je poznać i już teraz czekać na ich kolejne krążki. Przed wami najciekawsze polskie debiuty muzyczne roku 2015.

17.06.2015
11:14
Słuchaj polskiej muzyki. Najciekawsze debiuty muzyczne 2015 roku
REKLAMA
REKLAMA

Oxford Drama

Polski duet muzyczny z Wrocławia założony w 2014 roku. Ich pierwsza EP-ka, "Fluctuations", ukazała się w styczniu tego roku. Znajdują się na niej tylko trzy kawałki i to zdecydowanie za mało, bo Oxford Drama urzeka. Formacja zajmuje się muzyką elektroniczną. Miejmy nadzieję, że już niedługo pojawi się ich pierwszy album, nad którym aktualnie pracują. Wśród trzech numerów na debiutanckim minialbumie znalazły się takie utwory jak Tapes, Hide & Seek i Limbo.

Mary Komasa

Głośny tegoroczny debiut Mary Komasy jest uzasadniony. Ich płyta, "Mary Komasa", która ukazała się w marcu 2015 roku, doczekała się wielu pozytywnych recenzji. Wokalistką grupy muzycznej jest Mary Komasa, kompozytorka, instrumentalistka i autorka tekstów. Muzykę zespołu można zakwalifikować jako gatunek dream pop. Na nowej płycie najbardziej urzekają kawałki Come, City Of My Dreams, Oh Lord i The Void.

Leski

Leski to pseudonim Pawła Leszoskiego, który sam pisze teksty swoich utworów i śpiewa. Jego pierwsza płyta, "Splot", ukazała się w tym miesiącu. W jego muzyce widać inspirację folkiem i elektroniką. Twórczość polskiego artysty można zakwalifikować jako szeroko rozumianą alternatywę. Działalność artystyczna Leskiego porównywana jest do dokonań takich gwiazd muzyki jak José González czy Ben Howard.

The Feral Trees

REKLAMA

The Feral Trees to polsko-amerykańska grupa muzyczna, na płycie której możemy znaleźć rockowe ballady. Ich pierwszy album, "The Feral Trees", ukazał się w czerwcu 2015 roku. W skład zespołu wchodzi część muzyków z grupy Hidden World o punkowym brzmieniu oraz wokalistka, Moriah Woods, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. W muzyce The Feral Trees czuć rocka, inspirację folkiem, a także dark metalem. Głos Woods momentami (słychać to zwłaszcza w utworze The Dessert) przypomina wokal Dolores O’Riordan z The Crainberries.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA