REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mam nadzieję, że Patryk Vega tym razem potraktuje temat poważnie. Jest zapowiedź zwiastuna filmu o handlu ludźmi

Patryk Vega zapowiada swój nowy film. Obraz ma opowiedzieć o handlu ludźmi.

22.01.2020
14:39
small world
REKLAMA
REKLAMA

No dobrze, tym razem na poważnie. Patryk Vega znany jest z podejmowania kontrowersyjnych tematów, wrzucania ich do wirówki z własnym, dość osobliwym stylem. Co z tego wychodzi? Wiemy wszyscy. Filmy króla polskich filmów gangsterskich pełne są wulgarnych tekstów, żartów mających podłoże seksualne. Dużo tu też przesady. Vega, jak chyba nikt inny w jego fachu, potrafi rozdmuchać drobny problem do zagrożenia, które nie tylko zagraża państwu, ale też wszystkim jego obywatelom.

Dokładnie na taki film zapowiada się wchodzący niedługo do kin obraz „Bad Boy”.

Gangsterskie środowisko tym razem będzie zainteresowane przejęciem klubu piłkarskiego, a obraz zapewne będzie rymował się z licznymi aferami, o których przez ostatnie lata trąbiła prasa. Dostanie się, jak sądzę, środowisku kibicowskiemu, może Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Ale „Polityka”, ostatni film Vegi, nauczyła nas dystansu do marketingowych chwytów, bo okazało się, iż nie jest to obraz demaskatorski, a jedynie recyklingujący to, co już znamy.

Mam nadzieję, że „Small World” nie pójdzie tą drogą.

Film ma opowiedzieć o handlu ludźmi. Zapowiedź pyta nas jednak retorycznie: „jakim gatunkiem jesteśmy, jeśli nie potrafimy ochronić własnych dzieci”. Możemy więc domyślać się, że Patryk Vega skupi się tu na handlu dziećmi i zmuszaniu ich do prostytucji.

REKLAMA

Temat jest bardzo poważny i mam szczerą nadzieję, że tym razem reżyser podejdzie do niego inaczej niż do swoich dotychczasowych filmów. Że nie będzie tego dyskusyjnej komedii, a pojawi się więcej namysłu, empatii i współczucia.

Powyższy materiał to tylko zapowiedź zwiastuna. Pełny trailer będzie można obejrzeć przed pokazami wspominanego filmu „Bad Boy”, którego oficjalna premiera odbędzie się 21 lutego 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA