REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kler Wojciecha Smarzowskiego nie tylko w kinach. Film trafi do katalogu Showmaksa

Kler, najnowsze dzieło twórcy Wesela, Domu złego, Drogówki i Wołynia, jest współprodukowane przez wytwórnię Showmax. Jak się można było domyślić, to zagwarantowało obecność filmu w katalogu serwisu.

26.07.2018
15:17
Kler Showmax
REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Smarzowski to jeden z najciekawszych i najbardziej utalentowanych aktywnych zawodowo polskich filmowców. Tworzy filmy znakomite technicznie, zazwyczaj też bardzo brutalne – choć niekoniecznie musi mieć to związek z przemocą. Wesele, Dom zły, Róża czy Wołyń prawdopodobnie są najlepszymi przykładami jego twórczości.

Tym razem pan Smarzowski wziął na warsztat nowoczesny polski kler. Główni bohaterowie filmu to trójka księży katolickich, którzy wspólnie uczestniczyli w pewnej bardzo groźnej dla życia sytuacji. Co roku spotykają się, by wspólnie wspominać tę dramatyczną historię. Jeden robi karierę, licząc na przeniesienie do Watykanu, co utrudnia mu pewien arcybiskup. Drugi coraz częściej pozwala sobie na ludzkie słabości, sprawując posługę w małej wsi. Trzeci, choć bardzo gorliwy, nie cieszy się sympatią parafian. Ich los ma wkrótce połączyć kolejne ważne wydarzenie.

W rolach głównych występują Jacek Braciak, Robert Więckiewicz i Arkadiusz Jakubik. W rolę wspomnianego arcybiskupa wcieli się Janusz Gajos. Film w polskich kinach pojawi się 28 września bieżącego roku.

Film Kler od Wojciecha Smarzowskiego trafi na Showmax.

REKLAMA

Informację przekazał portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na dystrybutora filmu, Kino Świat. Kler pojawi się również w ofercie tradycyjnej telewizji, choć z początku będzie dostępny wyłącznie na Showmax. Data premiery filmu w serwisie Showmax pozostaje na razie nieznana.

Autor zdjęcia: Bartosz Mrozowski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA