REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Wyciągajcie z półek kasety ze Smerfnymi Hitami. „Smerfy” w polskiej wersji językowej trafiły na Netfliksa

Nie od dzisiaj wiadomo, że osoby urodzone w latach 80. i 90. stanowią ważną grupę demograficzną dla Netfliksa. Polska wersja serwisu właśnie zrobiła im wszystkim doskonałą niespodziankę. Na platformę trafiło właśnie kilkadziesiąt odcinków kultowego serialu animowanego, „Smerfy”.

12.08.2019
13:50
smurfy netflix
REKLAMA
REKLAMA

Ważniak, Gargamel, Smerfetka, Osiłek, Maruda i Papa Smerf. Jeżeli ktoś nie wie, skąd pochodzą wymienione postaci, w ostatnich kilkudziesięciu latach musiał skutecznie odcinać się od światowej popkultury. Smerfy zadebiutowały po raz pierwszy na łamach komiksu autorstwa belgijskiego artysty o pseudonimie Peyo (Pierre'a Culliforda) w 1958 roku. Nie minęło dużo czasu, a niebieskie stworki i ich odwieczny przeciwnik Gargamel zdobyły popularność wśród dzieci z całej Europy.

Dlatego już w latach 60. powstały pierwsze animacje z tymi bohaterami. Prawdziwy boom na Smerfy wybuchł jednak dopiero za sprawą kultowego serialu autorstwa studia Hanna-Barbera, który rozpoczął nadawanie w USA w 1981 roku. Polskie dzieci doczekały się wersji w naszym języku w 1987 roku, a serię nadawano na TVP 1 aż do 1999 roku. Nie wszystkie odcinki wyemitowano w Polsce, dlatego „Smerfy” powróciły ponownie do telewizji w XXI wieku. Obecnie marka nie cieszy się już tak wysokim oddaniem i poważaniem (głównie z powodu fatalnych filmów z 2011 i 2013 roku), ale wciąż ma szczególne miejsce w pamięci wielu widzów.

Użytkownicy Netfliksa będą mogli skonfrontować swoje dziecięce wspomnienia z rzeczywistością. Bo aż 57 odcinków „Smerfów” trafiło dziś na platformę.

Wszystkie epizody są dostępne w czterech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i polskiej. Widzowie w różnym wieku będą więc mogli ponownie lub po raz pierwszy posłuchać polskiego dubbingu „Smerfów”, który widzowie od początku uznawali za bardzo dobry. Co ciekawe, Netflix pokazuje produkcję jedynie z oryginalną czołówką. Dlatego nie zdziwcie się, że pomimo ustawienia polskiej wersji językowej nie usłyszycie znajomej piosenki z intro w legendarnym wykonaniu Wiktora Zborowskiego.

REKLAMA

Nie wiadomo na razie, czy kolejne odcinki „Smerfów” również pojawią się w najbliższych tygodniach na Netfliksie (te debiutujące dzisiaj zostały oznaczone jako 1. sezon). Fani serii na razie i tak będą jednak mieli co robić. Każdy epizod serialu trwa 22 lub 24 minuty, co daje ponad dwadzieścia godzin seansu.

„Smerfy” obejrzycie już w tej chwili w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA