REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Stephen King znów straszy. Zobacz zwiastun nowej ekranizacji powieści Smętarz dla zwierzaków

Kolejne dzieło Stephena Kinga, po głośnym To, doczeka się w najbliższym czasie swojej kolejnej adaptacji filmowej. Jak prezentuje się pierwszy zwiastun filmu Smętarz dla zwierzaków?

10.10.2018
21:42
smętarz dla zwierzaków stephen king
REKLAMA
REKLAMA

Powieści Stephena Kinga cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że jest to także źródło ciągłej inspiracji dla filmowców. Tym razem zadania ponownej adaptacji Smętarza dla zwierzaków podjął się duet reżyserski Kevina Kölscha i Dennisa Widmyera, do tej pory znany z takich pozycji jak Abscence i Gwiazdy w oczach. Z kolei za produkcję odpowiedzialne jest studio Paramount.

W Smętarzu dla zwierzaków zobaczymy Jasona Clarke'a (Everest, Terminator: Genisys) grającego Louisa Creeda oraz Amy Seimetz (Stranger Things, Dochodzenie), w roli Rachel Creed, jego żony. Małżeństwo wraz z dziećmi przenosi się z dużego miasta do spokojniejszego domu bliżej natury. Rodzina jednak nie odnajdzie poszukiwanego spokoju - kilkanaście miesięcy po przeprowadzce, w tragicznym wypadku, ginie syn Creedów. Pogrążona w żałobie para postanawia pochować syna na pobliskim cmentarzu dla zwierząt, o którym krążą niewyjaśnione legendy.

W filmie będziemy mogli zobaczyć także Johna Lithgowa w roli Juda Crandalla. Aktor grał w takich tytułach, jak Interstellar czy The Crown.

REKLAMA

Warto dodać, że jest to już kolejna próba przeniesienia powieści na ekrany kin. Pierwsza adaptacja filmowa powstała w 1983 roku. Czy jednak ta najnowsza pobije swoją starszą poprzedniczkę? Na definitywną odpowiedź będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz można powiedzieć, że czeka nas niewątpliwie ciekawa adaptacja. Wskazuje na to chociażby znana obsada filmowa i doświadczenie aktorów wcielających się w poszczególnych rolach.

Światowa premiera filmu jest zaplanowana na 5 kwietnia 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA