REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Książka Star Wars: The Last Jedi zdradzi więcej informacji na temat Snoke’a. Coś już jednak wiemy

Dokładnie 6 marca 2018 r. na platformie Amazon pojawi się oficjalna książka Star Wars: The Last Jedi. Literatura ma być poszerzona o kilka wątków oraz informacji, których odpowiednie rozbudowanie w filmie było niemożliwe, bądź kolidowało z wizją reżysera.

01.03.2018
17:58
Książka Star Wars: The Last Jedi zdradzi więcej informacji o Snoke'u
REKLAMA
REKLAMA

Książkowa wersja filmu Star Wars: The Last Jedi została napisana przez Jasona Fry’a. Pisarz ma na swoim koncie wiele innych publikacji ze świata Gwiezdnych wojen, chociaż głównie są to encyklopedie, katalogi, atlasy, poradniki oraz powieści dla dzieci. Co ważne, z twórcą książki współpracuje reżyser Ostatniego Jedi. Dzięki temu nowelizacja ósmego epizodu będzie wierna oryginałowi i zgodna z (kontrowersyjną) wizją Riana Johnsona.

Książka Star Wars: The Last Jedi poszerzy wiedzę widza, który był w kinie na Ostatnim Jedi.

Na kartach powieści znajdzie się miejsce na przemyślenia bohaterów oraz dokładny opis ich odczuć i uczuć. Dzięki temu czytelnik będzie wiedział nie tylko o tym, co zrobiła Rey, ale także jakie towarzyszyły jej wtedy emocje. Będąc przy głównej bohaterce nowej trylogii, nowelizacja ma rzekomo wskazywać, iż dziewczynę oraz Kylo Rena łączy coś więcej, niż to co widzieliśmy na filmie.

Powieść na lepiej tłumaczyć motywy głównych bohaterów, ich cele oraz postawy. Ciekawe, czy Jason Fry stanie na wysokości zadania i przedstawi bardziej wiarygodny obraz Luke’a niż widzieliśmy to na filmie kinowym. Nie mam nic przeciwko wizji upadłego Skywalkera. O ile ta zostanie odpowiednio uargumentowana i przedstawiona. Reżyserowi Rianowi Johnsonowi niestety się to nie udało.

Nowelizacja The Last Jedi zapozna czytelników z kolejnymi strzępami informacji na temat Snoke’a.

Najbardziej enigmatyczna postać nowej trylogii wyzionęła ducha, nim poznaliśmy jej historię. Scena w sali tronowej lidera Najwyższego Porządku była mocna, ciekawa i zaskakująca. Doskonale rozumiem jednak tych fanów Gwiezdnych wojen, którzy chcieli dowiedzieć się więcej na temat zdeformowanego użytkownika ciemnej strony Mocy. Teraz będą mieć ku temu sposobność.

Książka Star Wars: The Last Jedi ma zawierać nowe informacje na temat historii Snoke’a. Ich źródłem najprawdopodobniej będzie sam Luke, który przywoła lidera Najwyższego Porządku w swoich wspomnieniach. Co ciekawe, według doniesień redakcji CBM czytelnik dowie się wtedy, że Snoke początkowo wcale nie był jawnym wrogiem Skywalkera. Wręcz przeciwnie. Antagonista nawiązał z nim pewną formę relacji. Nie wiadomo jednak, czy były to spotkania bezpośrednie, czy za pośrednictwem Mocy.

 class="wp-image-138097"

Przyczyną konfliktu między mężczyznami ma być zdolność Snoke’a do widzenia przyszłości.

W niej Luke jawi się jako wróg przyszłego lidera Najwyższego Porządku. Snoke postanawia więc uprzedzić fakty. Dokonuje zagarnięcia resztek Imperium wycofanych na Nieznane Regiony, a następnie rozprawia się z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi wrogami formującego się Najwyższego Porządku.

REKLAMA

Co ciekawe, książka ma wskazywać, że Snoke rozważa unicestwienie Kylo Rena zaraz po ostatecznym rozprawieniu się z Ruchem Oporu. Wbrew przypuszczeniom fanów, lider Najwyższego Porządku nie planuje przeciągnąć Rey na ciemną stronę Mocy, niczym Palpatine Luke’a.

Będąc przy Imperatorze - Snoke był świadomy jego obecności oraz oddania ciemnej stronie Mocy. Antagonista Ostatniego Jedi celowo ukrywał się przed przywódcą Imperium. Palpatine ostatecznie miał wyczuć Snoke’a, lecz był wtedy zbyt pochłonięty walką z rebeliantami, aby zbadać tajemnicze źródło Mocy. Niedługo potem zginął na drugiej Gwieździe Śmierci.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA