REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

„Snowpiercer” powraca z 2. sezonem. Są już data premiery i zwiastun serialu

Twórcy „Snowpiercera” ujawnili datę premiery 2. sezonu i pokazali zwiastun. Najprawdopodobniej, na Netfliksie serial zadebiutuje dzień po amerykańskiej premierze.

09.10.2020
18:00
snowpiercer 2 sezon Netflix tnt premiera
REKLAMA
REKLAMA

Serial „Snowpiercer” bazuje na francuskim komiksie z lat 80. i filmie Bong Joon-ho (reżysera obsypanego Oscarami obrazu „Parasite”) pt. „Snowpiercer. Arka przyszłości” z 2013 roku. Pierwszy sezon serii okazał się jedną z najgorętszych premier tej wiosny na Netflix Polska. Odpowiedzialna za tytuł stacja TNT, podczas New York Comic Con poinformowała o dacie premiery 2. sezonu i pokazała zapowiedź serialu. Najprawdopodobniej, do biblioteki Netfliksa „Snowpiercer 2” trafi dzień po amerykańskiej premierze.

„Snowpiercer” — kiedy premiera 2. sezonu?

Pierwszy odcinek nowego sezonu „Snowpiercera” zadebiutuje 25 stycznia 2021 roku. Drugi sezon będzie liczyć 10 odcinków, które kolejno będą się pojawiać na Netfliksie najprawdopodobniej dzień po amerykańskiej premierze. Stacja TNT pokazała również pierwszy zwiastun „Snowpiercera 2”:

O czym będzie „Snowpiercer 2”?

Przypomnijmy: tytułowy Snowpiercer to transkontynentalny pociąg, który powstał za sprawą tajemniczego pana Wilforda (Sean Bean) i jest odpowiedzią na katastrofę klimatyczną (i zbliżającą się nieuchronnie kolejną epokę lodowcową). Do liczącego 1001 wagonów wehikułu wstęp mają jednak tylko najbogatsi, których stać na bilet. Ci mniej zamożni również znaleźli się na pokładzie pociągu, ale musieli o to zawalczyć. W dodatku, warunki, w jakich podróżują Snowpiercerem znacznie urągają ludzkiej godności. Z czasem pojawia się nadzieja, że los podróżnych z niższej klasy odmieni się. Wszystko jednak leży w gestii detektywa Andre Laytona (Daveed Diggs).

REKLAMA

W 2. sezonie twórcy „Snowpiercera” skupią się na postaci pana Wilforda, który będzie chciał przejąć władzę w drugim pociągu. Jego wizji sprzeciwi się Layton, który będzie dążyć do pokrzyżowania planów przeciwnika.

Oprócz Beana i Diggsa, w kolejnej odsłonie serialu ponownie wystąpią m.in. Jennifer Connelly, Allison Wright, Lena Hall i Sam Otto.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA