REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sony całkowicie wstrzymuje dystrybucję "The Interview". Cyberterroryści wygrali wojnę

Od paru dobrych dni w Internecie trwa ogromna zawierucha, która koncentruje się wokół Sony. Afera dotyczy ataków hakerskich na wytwórnię oraz sprzeciwu wobec wyświetlania "The Interview" (pol. "Wywiad ze Słońcem Narodu") w kinach. Produkcja, za którą stali Evan Goldberg i Seth Rogan (grający wraz z Jamesem Franco głównych bohaterów), wyśmiewała Kim Dzong Una, przywódcę Korei Płn. To nie spodobało się z pewnością rządowi totalitarnemu kraju. Stąd też mieliśmy ataki na serwery Sony (m.in. ujawniające korespondencję wytwórni), dzięki którym dowiedzieliśmy się wielu - bądź co bądź - ciekawych rzeczy. Kulminacyjnym punktem całej afery była jednak wczorajsza decyzja wytwórni o wstrzymaniu puszczania w kinach "The Interview".

18.12.2014
9:01
Sony całkowicie wstrzymuje dystrybucję „The Interview”. Cyberterroryści wygrali wojnę
REKLAMA
REKLAMA

Wydaje się zatem, że póki co hakerzy/terroryści wygrali. Co jednak skłoniło Sony do ugięcia się pod ostrzałem i bezpardonowymi atakami oraz zdecydowania się na ostateczny krok, czyli wstrzymanie premiery filmu? "The Interview", którego głównym wątkiem było zamordowanie Kim Dzong Una, miało mieć premierę 25-go grudnia. Prawdopodobnie jednak do niej nie dojdzie, ponieważ grupka hakerów (Gaurdians of Peace) grożąca kinom, które wyświetlą film dopięła swego. Cyberterroryści grozili, że zaatakują miejsca, w których film będzie pokazywany. Najpierw amerykańskie kina zaczęły wycofywać się z wprowadzania "The Interview" do swojego repertuaru, a teraz Sony się poddało.

REKLAMA

Czy te ataki związane były z grupką osób, którym po prostu nie podobają się żarty o reżimie w Korei Płn? Jak wynika z najnowszych doniesień (od FBI), w sprawę zapewne zaangażowany był rząd Korei. Sony nie dość, że anulowało premierę filmu w kinach, to na dodatek oświadczyło, że "The Interview" nie będzie również wydawany przez VOD. Hollywood aż huczy w tej sprawie i większość aktorów i producentów potępia decyzję Sony. Trudno jednak dziwić się wytwórni, która pewnie posiada wciąż nieopublikowane informacje, które mogą być przez hakerów wrzucone do Sieci. O czym w zasadzie był ten film znienawidzony przez rząd Korei Płn.? Seth Rogan i James Franco grają producenta oraz prowadzącego talk show, którzy na zaproszenie Kim Dzong Una (Randall Park) przybywają do Korei. Tam mają z wodzem nakręcić wywiad podróżując przez kraj, jednak zostają przy tym wplątani w spisek mający na celu zamordowanie Kim Dzong Una.

Do tej pory komedia nie zebrała zachwycających recenzji, ale w tym momencie wydaje się to kompletnie nieistotne. Teraz "The Interview" chce każdy zobaczyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA