REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gwiazda „Gry o tron” zagra w nowym serialu HBO. To będzie „The Crown” w krzywym zwierciadle

Animowane seriale satyryczne dla dorosłych to gatunek cieszący się coraz większą popularnością. Nową produkcję tego typu szykuje również HBO Max, gdzie zadebiutuje „The Prince”. Opowieść o współczesnej rodzinie królewskiej, przedstawionej w krzywym zwierciadle, będzie miała gwiazdorską obsadę z Sophie Turner i Orlando Bloomem na czele.

02.11.2020
19:59
sophie turner hbo
REKLAMA
REKLAMA

Każda większa platforma VOD czy stacja telewizyjna chce mieć swój własny animowany hit pokroju „Ricka i Morty'ego”, „Simpsonów”, „BoJacka Horsemana” i „South Parku”. HBO nie jest tu absolutnie wyjątkiem, ale do tej pory producent nie mógł się pochwalić równie wielkimi sukcesami na tym polu co konkurenci. Debiutujące tam w ostatnich latach głośne tytuły bynajmniej nie zmieniły takiej oceny. „Prezydent z kreskówki” nie cieszył się szczególnie ciepłymi względami znawców tematu, a „Harley Quinn” powstała oryginalnie dla DC Universe.

Być może sytuacja zmieni się za sprawą nowego serialu autorstwa Gary'ego Jenettiego. Doświadczony twórca komedii mający na swoim koncie pracę przy takich tytułach jak „Family Guy”, „Will i Grace”, a ostatnio „Vicious” w kolejnej produkcji skieruje ostrze satyry w stronę brytyjskiej rodziny królewskiej. Głównymi bohaterami „The Prince” będą dzieci księcia Williama i Kate Middleton, czyli George, Charlotte i Louis.

Obsada „The Prince” jest niezwykle mocna. Głosów postaciom z serialu użyczą m.in. Sophie Turner, Iwan Rheon i Orlando Bloom.

Gary Jenetti opublikował na swoim Instagramie pierwsze dłuższe nagranie z animacji, w którym George prezentuje swoim fanom przygotowany kostium na Halloween. Przyszły następca brytyjskiego tronu jest przebrany za jedną z trzech świnek, ale czeka go niemiła niespodzianka. Młodsza siostra (to właśnie ona przemówi głosem Sophie Turner) przywdziała bowiem kostium Dorotki z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”, a Louie wybrał klasyczny strój wampira wzorowany na kreacji Beli Lugosiego.

REKLAMA

W głównego bohatera produkcji wcieli się sam Jenetti. Orlando Bloom podłoży głos pod księcia Harry'ego, a Iwan Rheon (znany podobnie jak Sophie Turner z serialu „Gra o tron”) pod Williama. Oprócz wspomnianych postaci w obsadzie znaleźli się także Condola Rashad (Meghan Markle), Lucy Punch (Kate Middleton), Tom Hollander (Filip i Karol), Alan Cumming i Frances de la Tour jako królowa Elżbieta II.

The Prince” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery na HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA