REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

Posłuchaj ścieżki dźwiękowej filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"

Już jutro światowa premiera filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" (w Polsce oficjalna premiera odbędzie się 1 kwietnia, ale w tym miesiącu mamy szansę udać się też na pokazy przedpremierowe). Z tej okazji w sieci ukazała się ścieżka dźwiękowa produkcji, za którą odpowiadają Hans Zimmer & Junkie XL. Posłuchacie jej już dziś w streamingu, w takich serwisach jak Spotify i TIDAL. 

18.03.2016
11:40
Posłuchaj ścieżki dźwiękowej filmu "Batman v Superman"!
REKLAMA
REKLAMA

Soundtrack obejmuje trzynaście przejmujących utworów (w platformie TIDAL posłuchamy też pięciu bonus tracków). Nie mam wątpliwości, że twórcom ścieżki dźwiękowej udało się stworzyć niesamowity nastrój i zbudować dramatyzm w filmie. Choć premiera "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" dopiero przed nami, muzyka mówi sama za siebie - jest moc, jest dramaturgia, jest mrok, jest czyhające gdzieś niebezpieczeństwo.

Wszystkie utwory znajdujące się na ścieżce dźwiękowej są instrumentalne. Całość jest porywająca i zapowiada naprawdę wielkie i spektakularne widowisko.

Zresztą duet Hans Zimmer & Junkie XL brzmi jak zapowiedź czegoś wielkiego. Obaj panowie, niemiecki kompozytor i holenderski producent, mają na swoim koncie wspaniałe ścieżki dźwiękowe do filmów i gier komputerowych. Zimmer jest między innymi odpowiedzialny za muzykę do "Króla Lwa", "Incepcji" i "Interstellar". W trakcie swojej długoletniej kariery zdobył wiele nagród, między innymi Oscara za muzykę do wspomnianego "Króla Lwa". Junkie XL współpracował z takimi gwiazdami jak Justin Timberlake, Depeche Mode czy Rammstein.

Zimmer i Junkie XL, tworząc muzykę do filmu "Batman v Superman: Świat sprawiedliwości" nie współpracowali ze sobą po raz pierwszy.

REKLAMA

Zdarzyło się to już podczas prac nad filmami takimi jak "Incepcja", Kung Fu Panda 2", "Sherlock Holmes: Gra cieni" czy "Mroczny Rycerz powstaje".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA