REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„South Park” wyśmiewa mobilne granie. Najnowszy odcinek wylądował w sieci

Najnowszy odcinek animacji „South Park” pod tytułem „Freemium Isn't Free” wyśmiewa granie w darmowe, mobilne produkcje, które oczywiście do darmowych często nie należą. Chociaż mamy do czynienia z satyrą, sam epizod jest do bólu prawdziwy i obnaża praktyki, na jakich zarabia branża rozrywkowa.

07.11.2014
14:13
„South Park” wyśmiewa mobilne granie. Najnowszy odcinek wylądował w sieci
REKLAMA
REKLAMA

Ze śmiertelną powagą mogę napisać, że serialowe tablice przedstawiające założenia kanadyjskich producentów darmowych aplikacji znajdują się w każdej większej firmie tworzącej mobilne tytuły. Oczywiście w „South Park” od zawsze chodziło o nieco ponad 20 minut niezobowiązującego humoru. Mimo tego śmiem sądzić, że odcinek zatytułowany „Freemium Isn't Free” będzie naprawdę bliski każdemu posiadaczowi smartfona, który od czasu do czasu uruchamia na nim jakieś interaktywne produkcje.

south park 1

Chociaż prześmiewczy i nierealny, odcinek „South Park” stanowi doskonały punkt wyjścia do rozmyślań na kim naprawdę zarabiają firmy produkujące „darmowe” aplikacje.

Na sPlay.pl z każdym początkiem tygodnia przygotowuję dla was zestawienie najciekawszych premier mobilnych gier na wszystkie wiodące systemy operacyjne. Cotygodniowy zwyczaj wymaga, abym przynajmniej pobieżnie zapoznawał się z debiutującymi aplikacjami. Zdecydowana większość z nich jest „darmowa” i o ile dawniej zarabiała na reklamach, tak dzisiaj zawiera mikro-transakcje sztywno wszyte w najbardziej podstawowe fundamenty. Budżetowy, garażowy tytuł, głośna produkcja od wielkiego studia czy kultowa marka wskrzeszona do życia – nie ma to znaczenia. Mikro-płatności to chorobą drążąca całą branżę.

Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, aby producenci zarabiali na swoich dziełach. Kiedy jednak mechanika gry, jej gameplay tworzony jest pod dyktando mikro-płatności, gracze nigdy nie dostaną dobrych tworów. Większość z nich odinstaluje przeciętną aplikację, ale niestety znajdzie się również kilku, którzy wpadną w jej sidła. Wbrew pozorom nie jest to temat ani błahy, ani śmieszny. Nie bez powodu na świecie jak grzyby po deszczu wyrastają kliniki dla uzależnionych do gier. Te mogą być dla niektórych koszmarem równie wielkim co hazard czy alkoholizm.

south park 3
REKLAMA

Rozluźniając jednak atmosferę, najnowszy odcinek animacji „South Park” pod tytułem „Freemium Isn't Free” możecie zobaczyć całkowicie za darmo, bez żadnych ukrytych mikro-transakcji.

Warto dodać, że to nie jedyny poświęcony interaktywnej rozgrywce epizod animacji. W momencie premier konsol ósmej generacji twórcy "South Park" w kapitalny sposób nawiązali do wojen fanboy-ów, którzy starli się w śmiertelnym pojedynku na rzecz preferowanej platformy. Wygrał Xbox One czy PlayStation 4? Tego nie zdradzę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA