REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Elon Musk bohaterem nowego serialu HBO. O czym opowie „SpaceX”?

HBO poinformowało o tym, że kręci serial o Elonie Musku i powstaniu firmy SpaceX. Produkcja będzie oparta na biografii Muska autorstwa Ashlee Vance'a.

14.10.2020
14:26
spacex serial hbo elon musk zapowiedz
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi branżowy magazyn Variety, HBO rozpoczął prace nad nowym serialem pt. „SpaceX”. Produkcja będzie się składać z sześciu odcinkach i opowie o Elonie Musku, amerykańskim przedsiębiorcy, który zrewolucjonizował branżę kosmiczną. Co wiemy o nowym projekcie HBO?

Serialowa biografia Elona Muska

Nowy tytuł HBO opiera się na biografii Elona Muska pióra Ashlee Vance'a (która w Polsce ukazała się pt. „Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX”). Serial zatytułowany po prostu „SpaceX” skupi się więc głównie na życiu i karierze amerykańskiego przedsiębiorcy. W produkcji zostanie również pokazany wątek związany ze startem rakiety Falcon 9 i załogowego statku Crew Dragon z 30 maja 2020 r., który to lot uważany jest nieformalnie za początek ery komercjalizacji kosmicznych podbojów.

Kto odpowiada za serial „SpaceX”?

Na razie Elon Musk nie jest w żaden sposób włączony w powstawanie serialu. Wiadomo już jednak, kto odpowiada za projekt: producentem serii „SpaceX” ma być  aktor Channing Tatum („Step Up - Taniec zmysłów”, „Jupiter: Intronizacja”, „Kingsman: Złoty Krąg”), a wspomagać go będą m.in. Len Amato („Depresja gangstera”), Reid Carolin („Magic Mike”), Peter Kiernan („Mad Love”) i Doug Jung („Star Trek: W nieznane”, „Mindhunter”). W projekt ma być również zaangażowany Ashlee Vance, autor wspomnianej już biografii Elona Muska.

O kolejnych szczegółach produkcji będziemy informować na bieżąco. Stay tuned!

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA