REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Musical Spamalot Monty Pythona doczeka się filmowej wersji

Fani Monty Pythona będą w ekstazie. Wytwórnia 20th Century Fox szykuje filmową adaptację musicalu Spamalot. W projekt zaangażowany jest Eric Idle z oryginalnego składu grupy.

04.05.2018
21:00
Monty Python Spamalot musical
REKLAMA
REKLAMA

W swojej historii komicy nakręcili cztery pełnometrażowe filmy, z których ostatni ukazał się 1983 roku. Od czasu premiery Sensu życia wg Monty Pythona legendarna grupa występowała jeszcze na żywo, a także przygotowała miniserial, ale na kinową produkcję się nie zdecydowała. Ich drogi się rozeszły, choć na srebrnym ekranie pojawiali się jeszcze solo lub w niepełnym składzie. Teraz dostaniemy nową produkcję nawiązującą do działalności Johna Cleese’a i spółki.

Filmowej wersji doczeka się musical Spamalot.

Jest to sztuka oparta o scenariusz napisany przez Erica Idle’a, członka grupy. Dzieło jest swego rodzaju wariacją na temat Monty Pythona i Świętego Graala z 1975 roku. Fabuła skupia się na Królu Arturze i jego rycerzach, choć w rozśpiewanej wersji znajdziemy kilka nowych postaci i scen. Całość będzie zatem adaptacją musicalu opartego na filmie inspirowanym legendą.

Sam musical Spamalot zadebiutował na Broadwayu w 2005 roku. Jego reżyserią zajął się Mike Nichols, twórca Absolwenta, Aniołów w Ameryce czy Wojny Charliego Wilsona. Sztuka zebrała bardzo pozytywne recenzje i została uhonorowana trzema nagrodami Tony.

Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w filmie Spamalot.

REKLAMA

Pewne jest za to, że 20th Century Fox powierzyło prace nad scenariuszem Ericowi Idle. Były członek Monty Pythona będzie także jednym z producentów. Reżyserią zajmie się Casey Nicholaw, wielokrotnie nagradzany twórca musicali. Nicholaw odpowiadał za choreografię w scenicznej wersji Spamalotu.

Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się premiery filmu. Jednak w oczekiwaniu na produkcję warto przypomnieć sobie Monty Pythona i Świętego Graala, którego znajdziecie na Netfliksie. Na platformie można także obejrzeć pozostałe pełnometrażowe tytuły spod szyldu grupy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA