REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Odmieniony „Specjalista od niczego” powraca. Jest zwiastun, dokładna data premiery i... nowa główna bohaterka

Los „Specjalisty od niczego” pozostawał nieznany przez lata, stanowiąc obiekt spekulacji i plotek. Jednak od kilku miesięcy coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazywało na możliwy powrót serialu już w 2021 roku — i owszem, 3. sezon zawita na platformę Netflix już wkrótce. W końcu otrzymaliśmy zwiastun, dokładną datę premiery i… zaskakujące informacje o zmianie koncepcji i głównego bohatera.

27.04.2021
12:43
specjalista od niczego 3 zwiastun zmiana netflix
REKLAMA

Nagradzany „Specjalista od niczego” przez wielu widzów był określany mianem najlepszego serialu komediowego Netfliiksa (a przez niektórych: najlepszego serialu platformy w ogóle). Nic dziwnego: świetnie napisani, naturalni bohaterowie, autentycznie zabawne i przekonujące dialogi, a przede wszystkim wspaniałe ujęcie codziennych sytuacji. Serial czasem zdaje się opowiadać o niczym, ale „nic” jest tu tylko pozorem, bo to w istocie bardzo ludzka opowieść o walce z samotnością i o przeciętnym facecie poszukującym nieprzeciętych rzeczy. Bohaterowie są mniej lub bardziej interesujący, czasem smutni, czasem weseli, często samotni, a zawsze zagubieni. Wcielający się w głównego bohatera Aziz Ansari współtworzył ten serial wraz z Alanem Yangiem; obaj panowie mają niezwykły talent do gawędziarstwa, fascynującego opowiadania o rzeczach prozaicznych i zwyczajnych (niekoniecznie banalnych!).

REKLAMA

Opowieść urwała się znienacka i nikt nie wiedział, czy kiedykolwiek zostanie jeszcze podjęta. W końcu, po czterech latach od premiery 2. sezonu, wiemy już, na czym stoimy.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun 3. sezonu „Specjalisty od niczego”. Zdradza on datę jego premiery: 23 maja 2021 roku.

Wielu widzów może być zaskoczonych istotną zmianą, którą jest przerzucenie roli głównego bohatera na Denise (Lena Waithe), przyjaciółkę Deva (Ansari), który w nowej serii będzie postacią dalszego planu. Trzecia odsłona skupi się na relacji Denise z Alicią (Naomi Ackie); ma to być nowoczesna historia miłosna, ilustrowana blaskami i cieniami małżeństwa. Według zapowiedzi przelotne uczuciowe wzloty będą przeplatać się z tragicznymi wydarzeniami, co skłoni bohaterki do stawiania sobie egzystencjalnych pytań o sens miłości i życia.

Ansari, który za swoją rolę w serialu został nagrodzony Złotym Globem, a za scenariusz – Emmy, wyreżyserował nowy sezon i napisał go wraz z Waithe. Dlaczego jednak nie gra już w serialu pierwszych skrzypiec, mimo że jego historia urwała się dość nagle, a całość była inspirowana wydarzeniami z jego życia prywatnego?

Zarówno zmiana osi wydarzeń, jak i długa przerwa w emisji „Specjalisty od niczego” to prawdopodobnie wynik oskarżenia Ansariego o wykorzystanie seksualne w 2018 roku.

Kobieta o pseudonimie Grace w jednym z serwisów internetowych opisała randkę z Ansarim, podczas której miał on być napastliwy i ostatecznie przymusić ją do seksu. Historia szybko okrążyła sieć, a temat wywołał burzę i skrajnie różne reakcje znajomych aktora. Ansari wycofał się na pewien czas z życia publicznego i przeniósł do Londynu. W 2019 roku wziął w udział trasie specjalnego show Netfliksa „Right now”, w którym odniósł się do oskarżeń:

Czasem czułem się przerażony. Czasem czułem się upokorzony. A czasem czułem się zawstydzony. Ostatecznie jednak czułem się przede wszystkim okropnie z tym, że ta osoba poczuła się w ten sposób.

Incydent mógł być powodem, dla którego artysta wolał skupić się na pracy po drugiej stronie kamery.

Z drugiej strony w jednym z wywiadów sprzed ponad trzech lat Ansari sam zaznaczył, że nie wie, czy trzeci sezon kiedykolwiek powstanie. Wyznał, że może potrzebować przerwy w pracy, by stać się innym facetem, „wziąć ślub, mieć dziecko czy coś w tym stylu”. Obecne czuje, że nie ma już nic do powiedzenia na temat bycia młodym facetem, który jest singlem w Nowym Jorku i cały czas je na mieście. Być może zdecydował zwrócić się ku zupełnie innej opowieści.

REKLAMA
specjalista od niczego zwiastun zmiana netflix class="wp-image-1708090"

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA