REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spice Girls doszły do porozumienia. Kultowa grupa lat 90. wraca do show-biznesu

Po miesiącach spekulacji marzenie fanów muzyki z lat 90. staje się faktem. Spice Girls powracają do show-biznesu. Nie oznacza to jednak nowych płyt czy koncertów.

02.02.2018
21:20
Spive Girls powrót
REKLAMA
REKLAMA

W drugiej połowie lat 90. Wannabe znał i śpiewał każdy, a wielu marzyło o usłyszeniu tego i innych utworów zespołu na żywo. Niestety, grupa rozpadła się w 2000 roku. Victoria Beckham, Mel B, Mel C, Geri Halliwell (obecnie Horner) i Emma Bunton łączyły jeszcze siły w 2007 i 2012 roku. Teraz wygląda na to, że już niedługo ponownie zobaczymy girls band w akcji.

Spice Girls doszły do porozumienia w sprawie zjednoczenia zespołu.

Wokalistki spotkały się dziś z menedżerem Simonem Fullerem, który współpracował z nimi w okresie ich największej sławy. Według brytyjskiego dziennika The Sun każda z nich podpisała kontrakt wart dziesięć milionów funtów. Spotkanie potwierdziła także Victoria, która wrzuciła na Instagrama wspólną fotografię.

To właśnie ona była najmniej chętna do powrotu. Zgodziła się na to tylko pod warunkiem, że nie będzie musiała śpiewać. Nie powinno to być wielkim problem, bo w zanadrzu jest już kilka pomysłów na aktywności zjednoczonych Spice Girls. Jedną z nich jest wydanie składanki z największymi hitami grupy. To wydaje się dość trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę, że grupa nagrała zaledwie trzy płyty, a w 2007 roku ukazała się kompilacja Greatest Hits.

Drugą z opcji jest nowy program typu talent show. To częściowo już się sprawdziło, bowiem Geri jest jurorem w All Together Now na kanale BBC One. Istnieje możliwość, że ewentualny program z udziałem zespołu będzie produkowany przez telewizję chińską. W grę wchodzą także przeróżne kontrakty reklamowe.

Nie ma jednak co się spodziewać trasy koncertowej Spice Girls.

REKLAMA

Zapowiedź Victorii była bardzo jasna, a skoro doszło do zjednoczenia, to warunek zapewne zostanie spełniony. Podobne żądania postawiła Halliwell, która nie da rady pogodzić tournée ze zobowiązaniami zawodowymi i rodzinnymi.

Spice Girls debiutowały singlem Wannabe w 1996 roku. Ostatni raz wspólnie wystąpiły w 2012 roku na ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA