REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pajączek wróci z kosmosu cały i zdrowy. Co już wiemy o Spider-Man: Far From Home?

Do premiery Spider-Man: Far From Home zostało jeszcze mnóstwo czasu, ale o nadchodzącej produkcji wiemy już całkiem sporo. Postanowiliśmy podsumować krążące po sieci informacje.

08.08.2018
18:41
spider-man far from home
REKLAMA
REKLAMA

Spider-Man pojawił się niespodziewanie w Marvel Cinematic Universe. Na mocy umowy z wytwórnią Sony, która dzierży prawa do tej postaci, Peter Parker pojawił się u boku Iron Mana w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Potem mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej nowej inkarnacji tego bohatera w Spider-Man: Homecoming.

Peter Parker był również jednym z bohaterów w Avengers: Wojna bez granic, a chociaż - uwaga, spoiler - był jedną z postaci, które Thanos uśmiercił, to dobrze wiemy, że wróci. Tom Holland pojawi się w kontynuacji Spider-Man: Homecoming o tytule Spider-Man: Far From Home i rozpocznie 4 fazę Marvel Cinematic Universe.

spider-man: far from home class="wp-image-175627"

Spider-Man: Far From Home - kiedy premiera?

Nowy film o przygodach Petera Parkera trafi do kin 5 lipca 2019 roku. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Spider-Man: Far From Home - kiedy będzie rozgrywać się akcja filmu?

Tak naprawdę nie wiadomo. Możemy zakładać, że skoro Spider-Man: Far From Home otwiera czwartą fazę Marvel Cinematic Universe, zobaczymy w nim wydarzenia osadzone fabularnie już po Avengers 4. Zawsze może się jednak okazać, że Spider-Man: Far From Home będzie prequelem, tak jak Ant-Man i Osa.

Nie zdziwię się też, jeśli Marvel nieco namiesza i wykorzysta po Avengers 4 koncept multiwersum. Spider-Man po uśmierceniu przez Thanosa mógłby wrócić na nieco inną Ziemię, niż ta, którą opuścił. W komiksach inny Spider-Man, Miles Morales z uniwersum Ultimate, trafił niedawno na Earth Prime.

Spider-Man: Homecoming sequel class="wp-image-156651"

Spider-Man: Far From Home - gdzie będzie rozgrywać się akcja filmu?

Pierwszy film z nowej serii osadzony był fabularnie w Nowym Jorku, gdzie Spider-Man walczył z Vulture’em. W trakcie Avengers: Wojna bez granic poleciał w kosmos z Iron Manem i można byłoby wnioskować po tytule, że Peter Parker będzie bujał się z dala od domu na pajęczych sieciach po innych planetach.

Tak się jednak nie stanie. Peter Parker w Spider-Man: Far From Home powróci na Ziemię, ale będziemy oglądać jego przygody również z dala od Nowego Jorku. W pierwszym filmie widzieliśmy go w szkole, a tym razem bohater wybierze się na wycieczkę po Europie podczas letnich wakacji.

Spider-Man: Far From Home - kto znajdzie się w obsadzie?

Ponownie zobaczymy Toma Hollanda, powróci też sporo znanych postaci z Marvel Cinematic Universe. Zendaya znów zagra MJ, a Michael Keaton wcieli się ponownie w Vulture’a. Nie zabraknie oczywiście Marisy Tomei, czyli nowej cioci May. W filmie wystąpi też J.B. Smoove, aczkolwiek nie wiadomo jeszcze w jakiej roli.

Nick Fury MCU class="wp-image-181402"

Swój udział w produkcji potwierdzili też Samuel L. Jackson i Cobie Smulders - czyli filmowi Nick Fury i Maria Hill. Możliwe, że Parker stanie się szpiegiem na usługach organizacji T.A.R.C.Z.A. Co ciekawe, Miles Morales, czyli drugi Spider-Man z komiksów, ostatnio się obok Fury’ego kręci…

Oprócz tego do obsady dołączył między innymi Numan Acar znany z Prison Break i Alladyna. Zagra postać o imieniu Dmitri. Nie wiemy o nim nic konkretnego, ale może być to złoczyńca Chameleon, będący w komiksach bratem Kravena Łowcy… o którym film kręci teraz Sony.

Spider-Man: Far From Home - kto jeszcze może znaleźć się w obsadzie?

Niewykluczone też, że w filmie pojawi się Jake Gyllenhaal, który miałby zagrać złoczyńcę o pseudonimie Mysterio. Nie jest to potwierdzona informacja, ale aktor bynajmniej nie dementuje tych plotek - wręcz przeciwnie. Namierzono go w Londynie, gdzie kręcony jest nowy film.

iron man spider-man: far from home class="wp-image-163518"

Spider-Man: Far From Home - czy w filmie wróci Iron Man?

Tony Stark stał się mentorem Petera Parkera, a na przestrzeni kilku filmów zaczął pełnić rolę kogoś w rodzaju przyszywanego ojca. Nie wiadomo jednak, czy Iron Man w ogóle przeżyje wydarzenia z Avengers 4. Jeśli nie, to nie będzie w ogóle o czym mówić.

Nie chcę jednak myśleć, jaki ślad na psychice młodego Parkera zostawiłaby ewentualna śmierć Starka. Spider-Man stracił w końcu już wcześniej ojca i wujka Bena. W dodatku nawet jeśli Iron Man przeżyje, może być mu nie po drodze do Europy, gdzie jego podopieczny będzie odpoczywał.

Można teraz spekulować, że rolę mentora w życiu Petera Parkera może przejąć Nick Fury. W podobnym charakterze wystąpił w końcu w serialu animowanym Marvel’s Ultimate Spider-Man. Co ciekawe, chociaż była to adaptacja komiksów z serii Ultimate, bohaterem był tam Peter Parker, nie Miles Morales.

miles morales spider-man class="wp-image-51905"

Spider-Man: Far From Home - czy w filmie pojawi się Miles Morales?

Spider-Man: Homecoming wyraźnie sugerował, że Miles Morales istnieje w Marvel Cinematic Universe. Jak na razie jednak nie ma żadnych potwierdzonych informacji, że ta postać pojawi się w kontynuacji. Nie jest to jednak nieprawdopodobne, bo Miles Morales jest ulubieńcem fanów.

Drugi bohater posługujący się pseudonimem Spider-Man z uniwersum Ultimate nie tylko trafił na Earth Prime w komiksach, ale będzie też bohaterem nadchodzącego filmu animowanego Spider-Verse oraz gry Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4. Możliwe jednak, że Sony zrobi ze swojego Parkera miks tych dwóch postaci.

Tak naprawdę po części już teraz to robi. Największy przyjaciel Petera Parkera stylizowany jest na towarzysza Milesa z komiksów. Jeśli dodać do tego eurotrip, domniemaną współpracę z Nickiem Fury’m i hipotetyczne przejście do innego wymiaru, o których wspominałem… to sporo tego Milesa jest w Peterze.

spider-man homecoming trailer zwiastun class="wp-image-82507"

Spider-Man: Far From Home - z kim będzie walczył Peter Parker?

Jak na razie nie wiemy, kto będzie jego głównym wrogiem. Spodziewamy się, że pojawi się ponownie Vulture, którego wspierać będzie prawdopodobnie Skorpion, zaanonsowany sceną po napisach w pierwszej części. Oprócz tego mogą pojawić się wspomniani wyżej Chameleon i Mysterio.

REKLAMA

Spider-Man: Far From Home - kto reżyseruje, a kto pisze scenariusz?

Nowy film będzie bezpośrednią kontynuacją Spider-Man: Homecoming, a Disney nie zdecydował się na zmianę twórców. Za reżyserię ponownie odpowiada Jon Watts, a Spider-Man: Far From Home napisali scenarzyści poprzedniej odsłony, Chris McKenna i Erik Sommers.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA