REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jeden z najlepszych filmów superbohaterskich ostatnich lat już dzisiaj w HBO GO i HBO. Koniecznie obejrzyjcie „Spider-Man Uniwersum”

Dzisiaj do HBO GO trafił „Spider-Man Uniwersum”, najciekawszy film superbohaterski, jaki powstał w ostatnich latach. Produkcję będzie też można zobaczyć na antenie HBO.

20.10.2019
11:12
spider man uniwersum gdzie obejrzec
REKLAMA
REKLAMA

Lubicie dobrą animację? Kino superbohaterskie nie do końca was przekonuje? Chcecie zobaczyć ciepły, zabawny, familijny obraz wypełniony po brzegi akcją? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to na HBO GO pojawił się film, który na pewno was usatysfakcjonuje.

„Spider-Man Uniwersum” to bowiem obraz, który zabiera nas do świata, w którym umiera Peter Parker, oryginalny Spider-Man.

Na jego miejsce próbuje wskoczyć Miles Morales. Młody chłopak, który po pierwsze nie ma pojęcia o swoich mocach, a po drugie rozdzierany jest przez konflikty szkolne i rodzinne. Ta pełnometrażowa animacja jednocześnie pokazuje dość typowe przygody superbohaterskie, a z drugiej jest opowieścią o pewności siebie, dorastaniu i o tym, czym jest rodzina.

Spider-Man Uniwersum – gdzie obejrzeć?

Film zadebiutował w Polsce pod koniec grudnia 2018 roku. Zarobił ponad 375 mln dol., co przy budżecie wynoszącym 90 mln dol. jest naprawdę dobrym wynikiem. „Spider-Man Uniwersum” jest laureatem wielu nagród, w tym udało mu się zdobyć Oscara  w kategorii Najlepszy Film Animowany. Ale nagrody i pozytywne opinie krytyków niech nie przysłonią tego, co jest w tym filmie, jak mi się zdaje, najistotniejsze.

To obraz, który wyciska wszystkie soki z dziedzictwa komiksowego i doskonale radzi sobie z przekształcaniem tego, co zdążyła wypracować długa historia tej postaci.

REKLAMA

Spójrzcie na to tak: to w gruncie rzeczy jest origin story, czyli opowieść o początkach bohatera. Ale jednocześnie jest to zrobione tak, że nie ma tu ani nudy, ani sztampy. Do tego dodajcie sobie, że sam wątek multiwersum został ograny zupełnie bez żenady z całym rysunkowym urokiem. Nikt nie obawiał się, że niezaznajomiony z tym światem widz nie zrozumie tej historii czy się w niej pogubi. Tu wszystko jest jasne, złożone i – przede wszystkim – bardzo ambitne. To trzeba zobaczyć. Koniecznie!

Spider-Man Uniwersum” wylądował właśnie w HBO GO, a o 20:20 obejrzycie go w HBO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA