REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Reklama Apple'a jest lepsza niż niejeden teledysk. Spike Jonze stworzył spot promujący HomePoda

W sieci można obejrzeć nowe krótkometrażowe dzieło Spike’a Jonze'a. Tym razem reżyser nie stworzył teledysku, a spot reklamowy Apple’a.

06.03.2018
21:27
Spike Jonze i reklama HomePoda
REKLAMA
REKLAMA

W 2013 roku Spike Jonze nakręcił film Ona, który zebrał pozytywne recenzje i przyniósł mu Oscara w kategorii Najlepszy scenariusz oryginalny. Niestety, od tamtej pory nie obejrzeliśmy żadnej jego produkcji. Reżyser stworzył jedynie teledyski do utworów Dope Lady Gagi oraz Only One Kanye Westa i Paula McCartneya. Teraz w sieci pojawiło się nowe krótkometrażowe dzieło filmowca.

Spike Jonze nakręcił reklamę dla Apple’a.

Trzeba przyznać, że nie jest to typowy spot, jakiego można oczekiwać po gigancie IT. W niespełna czterominutowym wideo widzimy FKA twigs, brytyjską wokalistkę i tancerkę, która wraca do mieszkania po kolejnym męczącym dniu. Kobieta zleca Siri odtworzenie lubianej przez siebie muzyki, którą okazuje się ‘Til It’s Over Andersona .Paaka.

W pewnym momencie w niewytłumaczalny sposób rozciąga fragment stołu i leżące na nim czasopismo. Bohaterka zaczyna niesamowity taniec, który zmienia ponure i ciasne mieszkanie w przestrzeń pełną niesamowitych kolorów.

Oglądając ten spot, można wręcz nie zwrócić uwagi na reklamowany produkt, czyli HomePod.

REKLAMA

Nowy produkt Apple’a to smart głośnik, sterowany za pomocą poleceń głosowych. Jego przeznaczeniem jest przede wszystkim odtwarzanie utworów z Apple Music. Akcesorium spełnia także funkcje asystenta; Siri w HomePodzie potrafi odpowiadać na pytania z wiedzy ogólnej, ustawić budzik czy podać aktualne wiadomości. Komunikacja z urządzeniem odbywa się za pomocą sześciu omnikierunkowych mikrofonów. Ponadto  głośnik wyposażony jest w funkcję Spatial Awareness, dzięki której skanuje pomieszczenie i dostosowuje do niego natężenie dźwięku.

HomePod jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. Niedługo trafi także do sprzedaży w Niemczech i Francji. Apple nie przewiduje jednak udostępnienia urządzenia polskim konsumentom. Cena urządzenia to 349 dol.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA