REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify Connect od dziś za darmo. Jest jednak pewien haczyk

Protokół bezprzewodowego przesyłania dźwięku ze Spotify do zgodnych urządzeń był do tej pory dostępny wyłącznie dla osób korzystających z płatnej wersji tej usługi . To właśnie się zmieniło, choć… nieprędko z tego skorzystasz.

07.11.2018
20:03
spotify connect za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Wracasz do domu i chcesz posłuchać swojej ulubionej playlisty na Spotify. Jak to zrobić? Są dwie możliwości. Po pierwsze, możesz sparować urządzenie z aplikacją Spotify przez Bluetooth ze swoimi głośnikami (lub podłączyć się kabelkiem). Co działa, ale nie jest zbyt wygodne. Przecież wtedy na podłączonym sprzęcie będziesz słyszeć wszystkie dźwięki komputera czy telefonu. A więc powiadomienia i inne niemiłe przeszkadzajki.

Możesz też skorzystać z protokołu Spotify Connect, z którym kompatybilna jest spora część telewizorów, systemów dźwiękowych i kin domowych. Wystarczy wskazać w aplikacji, na którym urządzeniu ma wybrzmieć muzyka i gotowe – telefon pełnić będzie tylko funkcję swoistego pilota do zmiany utworów, pauzowania i tak dalej. Bez utraty jakości dźwięku, bez niepotrzebnego zużywania akumulatora w urządzeniu źródłowym.

Spotify Connect wymagał posiadania konta premium. Od teraz jest dostępny za darmo, dla wszystkich.

By Spotify Connect mógł działać z twoim sprzętem domowym, sprzęt musiał ten protokół obsługiwać oraz musieliśmy mieć wykupiony abonament Premium. Spotify na szczęście poszedł po rozum do głowy i udostępnił to bardzo wygodne rozwiązanie wszystkim swoim klientom – również tym, którym wystarcza darmowa wersja usługi.

REKLAMA

Niestety, jest z tym związany pewien techniczny szkopuł. Otóż protokół Spotify Connect w swojej dotychczasowej wersji przewidywał sprawdzanie rodzaju konta użytkownika. W praktyce oznacza to, że by móc skorzystać ze Spotify Connect w ramach darmowej usługi urządzenie odbiorcze musi zostać zaktualizowane o nowe oprogramowanie.

To oznacza, że dopóki producent twojego głośnika, soundbara czy innego sprzętu odsłuchowego nie opublikuje nowego firmware’u (a ty go nie zainstalujesz), dopóty za darmo ze Spotify Connect nie skorzystasz. A przecież niektóre zgodne ze Spotify Connect sprzęty nie są już objęte wsparciem serwisowym przez ich producentów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA