REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify nie działa w całej Europie. Duże problemy z zalogowaniem i przesyłem muzyki – skąd problem?

Użytkownicy portalu Spotify donoszą od kilkudziesięciu minut o poważnych problemach z zalogowaniem się i streamingiem muzyki. Awaria platformy wygląda na poważną i globalną. W Polsce największa fala doniesień dochodzi z Warszawy, ale z identycznymi problemami mierzą się też Niemcy i Holendrzy.

10.07.2020
15:19
spotify nie działa
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że awaria platformy Spotify nie dotyczy błędów w pojedynczych urządzeniach i zamiast tego jest szerszym zjawiskiem dotykającym słuchaczy w całej Europie. Posiadacze konta w serwisie streamingowych zaczęli donosić o pierwszych problemach z zalogowaniem i przesyłem danych w piątek około 12:10. Z czasem zgłoszeń zaczęło pojawiać się coraz więcej aż do szczytowego punktu między 13:00 i 13:30.

Spotify nie działa – czy upłynęła już fala największych problemów?

 class="wp-image-422368"

Jak podaje portal Downdetector, kolejnych raportów systematycznie ubywa, ale duża część użytkowników nadal nie może słuchać swojej ukochanej muzyki. Według aktualnej mapy najwięcej doniesień o kłopotach napływa z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Bydgoszczy. Nie jest to jednak tylko lokalny problem, bo jeszcze więcej awarii ma miejsce na terenie innych europejskich państw. W szczególności chodzi o Wielką Brytanię, Holandię, Niemcy, Szwajcarię i Francję. Swoje problemy mają też mieszkańcy USA, Czesi i Hiszpanie.

Polscy użytkownicy Spotify mają jednak szczególne powody do narzekania, bo właśnie przechodzi im koło nosa możliwość wysłuchania nowej piosenki Taco Hemingwaya.

Co ciekawe, według słów samych użytkowników większość doniesień o problemach z logowaniem dochodzi ze strony posiadaczy iPhone'ów. Póki co trudno jednoznacznie stwierdzić, czy mamy do czynienia z jakimś konkretnym problemem. Ale część odbiorców właśnie to sugeruje i proponuje możliwe rozwiązanie.

REKLAMA

Tom Warren z portalu The Verge, donosi że winowajcą całego zamieszania jest prawdopodobnie... Facebook. A dokładniej mówiąc, błąd w SDK aplikacji na iOS. Doraźnym ozwiązaniem bieżących problemów ma być podobno wyłączenie Wi-Fi oraz uruchomienie trybu samolotowego.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA