REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Najlepsze piosenki to te, które już znamy. Spotify wprowadza nowe playlisty – dzięki nim nie uciekniesz od ulubionych kawałków

Spotify robi to, co umie najlepiej: wprowadza nowe automatycznie generowane playlisty, które użytkownicy z pewnością docenią. Pora przywitać Ulubione na okrągło oraz Powtórka z ulubionych.

24.09.2019
21:20
Spotify - aplikacja
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci mogą przebierać, jeśli chodzi o streaming muzyki. Spotify jest liderem rynku, ale cały czas podgryzają Apple Music, Google Play Music/YouTube Music oraz Tidal. Wiodący serwis tego typu nie oddaje jednak pola, a jedną z jego najlepszych funkcji są automatycznie generowane playlisty.

Do tej pory Spotify skupiał się na ułatwianiu odnajdywania nowych artystów, albumów i kawałków.

Teraz przyszła kolej na to, żebyśmy posłuchali tego jeszcze raz. Twórcy serwisu doskonale wiedzą, że najlepsze piosenki to te, które już znamy. I przyszykowali dwie playlisty właśnie z takimi utworami.

Playlisty o nazwach Ulubione na okrągło i Powtórka z ulubionych dołączają do tych, które już wcześniej były dostępne w serwisie, czyli Odkryj w tym tygodniu, Radar Premier czy Letnie muzyczne wspomnienie. Sprawdzamy, czego można po nich się spodziewać.

Spotify - playlista Ulubione na okrągło class="wp-image-325974"
Spotify - playlista Ulubione na okrągło

Spotify i Ulubione na okrągło

Tak jak można domyślać się po nazwie, będzie leciała tutaj muzyka, którą użytkownicy słuchają bez przerwy. Są to utwory, które były najczęściej odtwarzane w ostatnich 30 dniach. Miesza to co prawda wykonawców i gatunki, więc może nie wpasować się zawsze dobrze w nastrój.

Spotify - playlista Powtórka z ulubionych class="wp-image-325977"
Spotify - playlista Powtórka z ulubionych

Spotify i Powtórka z ulubionych

Druga z playlist zachęca użytkowników do tego, by słuchali piosenek, które lubią, a których dawno nie odtwarzali. Są to kawałki, które ostatnio leciały dawniej niż miesiąc temu. Również i w tym przypadku można liczyć na mieszaninę najróżniejszych artystów i gatunków.

Jak dokładnie działają playlisty Ulubione na okrągło i Powtórka z ulubionych w Spotify?

Aby piosenka znalazła się na pierwszej z list, musi zostać odtworzona minimum dwa razy na przestrzeni 30 dni. Spotify wrzuci ją na drugą, jeśli była odtwarzana co najmniej dwukrotnie w terminie od 31 do 90 dni wcześniej.

Ten sam utwór nie może znaleźć się na dwóch listach jednocześnie. Aktualizacja nowych playlist w Spotify odbywa się raz na 5 dni.

A jakiej muzyki słuchają najczęściej inni?

REKLAMA

Twórcy serwisu Spotify zbadali, jakich kawałków najczęściej słuchają ponownie jego użytkownicy. Podzielili się listą Top 10:

 1. Senorita – Camila Cabello, Shawn Mendes;
 2. China – Anuel AA, Daddy Yankee, J Balvin, KAROL G, Ozuna;
 3. Ransom – Lil Tecca;
 4. Goodbyes (Feat. Young Thug) – Post Malone, Young Thug;
 5. boyfriend (with Social House) – Ariana Grande, Social House;
 6. Beautiful People (feat. Khalid) – Ed Sheeran, Khalid;
 7. Dance Monkey – Tones and I;
 8. How Do You Sleep? – Sam Smith ;
 9. Lalala – Y2K, bbno$;
 10. Lover – Taylor Swift.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA