REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Flip i Flap powrócą na ekrany kin. Zobacz zwiastun filmu Stan & Ollie

Wkrótce będziemy mogli oglądać na ekranach kin film o ikonach światowej komedii, Flipie i Flapie. Na razie jednak dostaliśmy świeży zwiastun produkcji Stan & Ollie od Sony Pictures Classics.

22.11.2018
13:33
stan & ollie flip i flap
REKLAMA
REKLAMA

Stan Laurel oraz Oliver Hardy, szerzej znani polskiej publiczności jako Flip i Flap, zapisali się na kartach historii jako jeden z najpopularniejszych duetów komediowych XX wieku. Swoją karierę rozpoczynali jeszcze od filmów niemych, by potem z sukcesem przejść do dźwiękowych, co było w tamtym czasie dość sporym wyzwaniem.

Swój komizm duet opierał między innymi na różnicach w wyglądzie fizycznym. Stan Laurel był szczupły i niski, natomiast Oliver Hardy był rosłym i grubym mężczyzną. Równie istotnymi elementami w ich komedii było roztargnienie Stana, który sprowadzał na siebie i swojego kompana szereg nieprzewidzianych kłopotów oraz nieporadność Olivera, który często zachowywał się jak przysłowiowy słoń w składzie porcelany. Duet pojawił się w łącznie ponad 100 filmach.

Nic więc dziwnego, że w końcu te dwie legendarne postaci doczekały się swojego filmu biograficznego.Stan & Ollie to jednak nietypowe ujęcie życia dwóch gwiazdorów. Produkcja opowiada bowiem o brytyjskiej trasie komików z 1953 roku, kiedy to duet miał czasy swojej świetności daleko za sobą. W dodatku przez lata wycieńczającej pracy dwóch panów średnio znosiło wtedy swoje towarzystwo. Trasa była więc dla obydwu bardzo dużym wyzwaniem, chociażby ze względu na różnice istniejące pomiędzy nimi.

W filmie Stan Laurel grany jest przez Steve’a Coogana, a w postać Olivera Hardy’ego wciela się John C. Reilly. W produkcji zobaczymy jeszcze między innymi Ninę Ariandę, Shirley Henderson, Danny’ego Hustona i Rufusa Jonesa. Scenariusz do obrazu został napisany przez Jeffa Pope’a. Za reżyserię odpowiada Jon S. Baird.

REKLAMA

Polska premiera filmu Stan & Ollie nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana.

Premiera w USA zaplanowana jest na 28 grudnia 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA