REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tarantino wybrał scenarzystę do swojego Star Treka. To twórca filmu Zjawa

Pomysł nakręcenia kinowej wersji Star Treka przez Quentina Tarantino został ochoczo przyjęty przez fanów tego reżysera. Tym bardziej, że byłaby to pierwsza produkcja, do której nie napisze scenariusza. 

22.12.2017
22:43
tarantino nakręci film o mansonie
REKLAMA
REKLAMA

Stworzenie nowej wersji Star Treka wiąże się z nadaniem jej wysokiej kategorii wiekowej – R, co było podstawowym warunkiem postawionym przez tego reżysera. Można się więc spodziewać, że film będzie obfitował w mocne sceny, które będą niewskazane dla widzów poniżej 17 roku życia. Nadanie tej kategorii niejednokrotnie powodowało zwiększenie zainteresowania filmem, jak w przypadku Deadpoola. Pozwala ona także na większą swobodę twórczą, co przekłada się czasem na jakość produkcji.

Star Trek bez scenariusza Tarantino.

Według najnowszych doniesień za scenariusz filmu odpowiedzialny będzie Mark L. Smith, który zabłysnął jako scenarzysta oscarowej produkcji Zjawa. Wybór Smitha jest o tyle zaskakujący, że jego ostatnie dzieło było praktycznie pozbawione dialogów. Natomiast twórca Pulp Fiction znany jest z uwielbienia do tworzenia pogłębionych kwestii wypowiadanych przez postaci.

Choć Tarantino nie będzie w pełni odpowiedzialny za tekst, reżyser ma mieć do niego wgląd i możliwość nanoszenia poprawek według własnego uznania. Smith w wyścigu o zaszczytne miejsce u boku Tarantino pokonał takich twórców jak Drew Pearce (scenarzysta  Iron Mana 3 i Mission: Impossible 5) i Lindsey Beer (twórczynię Chaos Walking).

Prawdopodobnie najnowsza część Star Treka będzie nawiązaniem do jego serialowego pierwowzoru. Tarantino niejednokrotnie podkreślał, że jest fanem serii o Federacji Zjednoczonych Planet. Produkcja może być zatem nawiązaniem do klasyki science fiction z lat 60.

 class="wp-image-56166"

Informacja o stworzeniu przez Tarantino najnowszego Star Treka może być o tyle niepokojąca, że będzie to dziesiąty film w dorobku słynnego reżysera. Wiąże się to z prawdopodobnym zakończeniem kariery przez amerykańskiego twórcę.

REKLAMA

Star Trek zostanie wyprodukowane przez Quentina Tarantino i JJ Abramsa.

Z powodu prac nad filmem o Charlesie Mansonie, nie jest znana dokładna data premiery zapowiadanego Star Treka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA