REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Z kolejnej książki Star Wars dowiemy się, co po Powrocie Jedi robił Lando! Mamy już pierwszy rozdział Empire's End

Do sieci trafił pierwszy fragment powieści Star Wars. Aftermath. Empire's End. To zwieńczenie trylogii autorstwa Chucka Wendiga. W udostępnionym rozdziale, który pokazuje nam jak wyglądała Odległa Galaktyka po Powrocie Jedi, pojawił się kolejny stary znajomy.

01.02.2017
10:18
Star Wars Aftermath Empire's End Lando
REKLAMA
REKLAMA

Aftermath to trylogia gwiezdnowojennych powieści, których akcja rozgrywa się niedługo po wydarzeniach przedstawionych w filmie Powrót Jedi. Wydawane przez Disneya powieści, których autorem jest Chuck Wendig, pokazują nam dalsze losy bohaterów odpowiedzialnych za pokonanie Imperatora i upadek Imperium.

W sieci pojawił się fragment trzeciego tomu Aftermath.

Pierwsze dwa tomy trylogii Aftermath nie były zbyt udane. Chuck Wendig nie podobał zadaniu, jakie przed nim stanęło. Fani byli spragnieni informacji o tym, jakie były dalsze koleje losów Luke'a, Hana i Lei. Zamiast tego dostali nową grupę dość płaskich bohaterów, mało angażującą intrygę, nietypowy sposób narracji i nachalną promocję LGBT. Bohaterowie filmów przewijali się wyłącznie w tle.

Liczyłem na to, że w swojej trzeciej książce Chuck Wendig się nieco zrehabilituje. Empire's End, czyli zwieńczenie trylogii, będzie miało premierę już 21 lutego. Machina promocyjna nowej książki już ruszyła, a wydawnictwo udostępniło właśnie jeden z rozdziałów. Pojawił się w nim jeden z głównych bohaterów sagi Gwiezdne wojny. Dowiemy się wreszcie, co słychać u charyzmatycznego gentlemana.

Star Wars Aftermath Empire's End Lando class="wp-image-79196"

W Empire's End pojawi się Lando!

Do tej pory nie wiedzieliśmy, czym zajmował się Lando po tym jak pomógł Rebeliantom zniszczyć drugą Gwiazdę Śmierci. Bohater nie pojawił się w dotychczas wydanych książkach, a także nie było o nim żadnej wzmianki w Przebudzeniu Mocy. Na szczęście nie musimy czekać do premiery kolejnego filmu, by dowiedzieć się jakie były jego dalsze losy.

Z udostępnionego rozdziału dowiedzieliśmy się, że Lando po upadku Imperium odzyskał swoje Miasto w Chmurach, którego nietypową infrastrukturę mogliśmy podziwiać w filmie Imperium Kontraatakuje. Wyruszył też na poszukiwania odpowiedniego prezenta dla syna swoich przyjaciół, czyli Hana Solo i Lei Organy.

W rozdziale pojawia się też wierny druch Landa, czyli Lobot.

Bohaterowie są - a jakże! - w kasynie i przyglądają się jak Miasto w Chmurach podupadło pod rządami Imperium. Rozdział odwołuje się nie tylko do fragmentów obrazujących Odległą Galaktykę w poprzednich powieściach Wendiga, ale też do gry Star Wars: Uprising.

REKLAMA

Lektura szybko jednak uświadomiła mi, że Chuck Wending nie zamierza przestać robić ze swoich książek społeczno-politycznych manifestów. Tak jak pierwszy tom promował nieudolnie środowiska LGBT, tak w udostępnionym fragmencie temat uchodźców pojawia się już w jednym z kilku pierwszych zdań...

Z fragmentem Star Wars. Aftermath. Empire's End, w którym pojawia się Lando Calrissian, możecie zapoznać się na stronie io9.gizmodo.com.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA