REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Disney zapowiedział nowe „Gwiezdne wojny". Wiemy, kiedy 3 kolejne filmy pojawią się w kinach

The Rise of The Skywalker" ma być zwieńczeniem historii o Skywalkerach. Co jednak z przyszłymi projektami? Disney właśnie rzucił nieco światła na nadchodzące filmy. 

07.05.2019
20:43
star wars may the 4th disney expanded universe 6
REKLAMA
REKLAMA

We wtorek 7 maja włodarze Disneya, posiadający prawa do marki Lucasfilm, ogłosili, że nowe odcinki „Gwiezdnych wojen" pojawią się kolejno w latach 2022, 2024 i 2026.

Trzy daty i tyle możliwości.

Na razie nie ogłoszono jeszcze żadnych konkretnych informacji, jednak znawcy Gwiezdnej Sagi sugerują, że trzy filmy będą ze sobą powiązane i że prawdopodobnie są to filmy związane z ogłoszoną już trylogią filmów pod okiem Riana Johnsona, reżysera „Ostatniego Jedi", w której miałby skupić się na "nowych bohaterach, w zupełnie innym zakątku Galaktyki". Reżyser w wywiadach zdradzał, że ma niezwykle dużą swobodę artystyczną, którą z wielką chęcią wykorzystuje przy przygotowaniu swojego projektu.

Innym możliwym rozwiązaniem jest seria filmów, sygnowanych nazwiskami D.B. Weissa i Davida Benioffa, showrunnerów „Gry o Tron", które wedle plotek mogłyby rozgrywać się w czasach Starej Republiki, znanej fanom Gwiezdnej Sagi z gier komputerowych "Star Wars: The Knights of Old Republic" czy "The Old Republic".

Trzyletnia przerwa między grudniową premierą filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker: Odrodzenie", a pierwszym z nowych filmów, da natomiast czas na rozwinięcie wszystkich ogłoszonych już projektów dla platformy streamingowej Disney+, z „The Mandalorian" i serialu poświęconemu Cassianowi Andorowi, znanemu z „Łotra 1".

REKLAMA

Nowa część pt. „Gwiezdne wojny: Skywalker: Odrodzenie" wchodzi do kin już 19 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA