REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

Posłuchaj Marszu Imperialnego na żywo. Star Wars in Concert jesienią w Polsce

Istnieje wiele elementów, za które ludzie uwielbiają Gwiezdne wojny. Jednym z najważniejszych jest muzyka Johna Williamsa. Ikoniczne Imperial March czy Duel of the Fates weszły na piedestał muzyki filmowej. Już niedługo polscy fani sagi George’a Lucasa będą mogli posłuchać utworów Williamsa na żywo w wersji orkiestralnej.

23.04.2018
13:36
gwiezdne wojny nowa nadzieja
REKLAMA
REKLAMA

Star Wars in Concert to seria koncertów wcześniej znanych jako Star Wars: A Musical Journey, podczas których grana jest na żywo muzyka z różnych epizodów Gwiezdnych wojen. Utwory wykonuje orkiestra symfoniczna w towarzystwie chóru, a całości towarzyszą również ujęcia z filmów i wykorzystane w nich rekwizyty. Narrację koncertów prowadzi Anthony Daniels znany z roli C-3PO.

W Polsce pojawi się wersja Star Wars in Concert z oryginalną muzyką z Nowej Nadziei.

Chodzi m.in. o Princess Leia's Theme, Imperial Attack, Cantina Band czy tytułowy utwór otwierający każdy kolejny film sagi. Oryginalna ścieżka dźwiękowa filmu otrzymała wiele wyróżnień, w tym Oscara w 1977 roku. Fani Gwiezdnych wojen będą mogli umilić sobie tymi występami oczekiwanie na kolejny, dziewiąty już epizod serii.

 class="wp-image-156342"

Wykonaniem utworów zajmie się Praska Orkiestra Symfoniczna. To nie pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Koncerty muzyki filmowej stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Star Wars in Concert pojawi się jednak nad Wisłą pierwszy raz w historii. Widowisko odbędzie się czterech polskich miastach:

REKLAMA
  • Krakowie (Tauron Arena Kraków) – 09.10.18 o 20:00
  • Wrocławiu (Hala Stulecia) – 10.10.18 o 20:00
  • Gdańsku (Sopot Ergo Arena) – 12.10.18 o 20:00
  • Warszawie (Torwar) – 13.10.18 o 20:00

Bilety na wydarzenia są już dostępne w serwisie Eventim w cenie 149 złotych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA