REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Star Wars Rebels wskrzesi kultowego łotra. Druga połowa sezonu zapowiada się zadziwiająco dobrze

Do sieci trafił zwiastun reklamujący drugą połowę nowego sezonu Star Wars Rebels. Jako fan Gwiezdnych wojen niezwykle sceptycznie nastawiony do tej animacji, muszę przyznać, że zapowiada się naprawdę ciekawie.

18.01.2016
17:13
Star Wars rebels rebelianci dave filoni the clone wars gwiezdne wojny seriale animowane
REKLAMA
REKLAMA

Bohaterowie Star Wars Rebels w ogóle do mnie nie przemawiają. Nowe postacie wydają się być mało wiarygodne, bardzo proste i skrojone typowo pod młodszych odbiorców. Na całe szczęście, do serialu przenika coraz więcej herosów znanych z innej animacji w uniwersum Star Wars – Wojen Klonów.

W połowie drugiego sezonu Star Wars Rebels dojdzie do długo oczekiwanego spotkania Ahsoki Tano z jej dawnym mistrzem.

Ahsoka to główna bohaterka komputerowych Wojen Klonów oraz jedna z niewielu Jedi, która przeżyła pogrom widoczny w Zemście Sithów. W czasach Republiki kobieta szkoliła się pod okiem samego Anakina Skywalkera – teraz mrocznego Darth Vadera, który zdaje się nie mieć litości dla żadnego przeciwnika.

Tym bardziej ciekawi mnie, jaki los zgotowali twórcy Star Wars Rebels dla Ahsoki. Jako postać kanoniczna, Tano jest sporym problemem dla bardziej wymagających fanów Gwiezdnych wojen. Uczennica Vadera, o której nikt ani razu nie wspomniał przez 4 filmy kinowe – nieco to naciągane. Z drugiej strony wątpię, aby młodsza widownia wybaczyła producentom Rebels, gdyby ci ścięli Ahsokę o głowę. To przecież z myślą o nich tworzy się ten serial.

Drugim bardzo ciekawym wątkiem jest powrót zapomnianego Sitha, który niezwykle silnie trzyma się życia.

Na powyższym zwiastunie widać przez moment Darth Maula, który podaje się za „starego mistrza”. Nieznający strachu Zabrak już wcześniej został przywrócony do życia, właśnie w animacji Wojny Klonów. Tam został jednak ujarzmiony przez swojego dawnego mentora, który pokonał go w bardzo widowiskowym pojedynku.

REKLAMA

Maul powraca po raz kolejny. Gdyby tego było mało, do dwójki inkwizytorów dołącza kolejny członek tej formacji. Dodając do tej plejady szwarccharakterów Vadera, po ciemnej stronie Mocy robi się naprawdę tłoczno. I ciekawie. Chyba po raz pierwszy, od kiedy rozpoczęła się emisja Star Wars Rebels.

Star Wars Rebels powróci z nowymi odcinkami już 20 stycznia 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA