REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepszy pojedynek ze Star Wars: The Last Jedi obejrzysz już w serwisie YouTube

Star Wars: The Last Jedi to w moim odczuciu drugi najgorszy film na licencji Gwiezdnych wojen, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Co nie zmienia faktu, że sekwencja walki w sali tronowej była naprawdę niesamowita. Teraz można zobaczyć ją na YouTube.

07.03.2018
10:20
Star Wars episode IX gwiezdne wojny
REKLAMA
REKLAMA

Walka w komnacie tronowej Snoke’a była bardzo ryzykownym posunięciem. Zamiast bezpośredniej konfrontacji z przywódcą Najwyższego Porządku, widzowie dostali zbiorowy pojedynek głównych bohaterów i bezimiennych, bezosobowych strażników w ciężkich czerwonych pancerzach. W Zemście Sithów taka sekwencja byłaby tylko przerywnikiem, podczas gdy reżyser Ostatniego Jedi zrobił z niej „walkę wieczoru“.

Nie podoba mi się Ostatni Jedi, ale tutaj muszę pochwalić Ryana Johnsona. Grupowy pojedynek to bardzo nietypowe odświeżenie dla całej sagi. Jest efektowny, ale nie efekciarski. Łączy piruety oraz akrobacje prequeli ze zdecydowanym, ciężkim i bezpośrednim stylem walk znanym z oryginalnej trylogii. Finezja miesza się z brutalną siłą, a rycerskie machanie mieczem ze sprytnymi, nieczystymi sztuczkami.

Oryginalny pojedynek można zobaczyć online.

REKLAMA

Do sieci trafił oficjalny fragment filmu Star Wars: The Last Jedi. Ma to związek ze zbliżającą się premierą ósmego epizodu Gwiezdnych wojen na nośnikach DVD oraz Blu-ray. Krążek pojawi się na sklepowych półkach już 9 kwietnia 2018 r., również w wersji 4K Ultra HD. Wcześniej, bo już pod koniec marca, będzie można nabyć tytuł w formie cyfrowej.

Poza filmem z możliwością włączenia reżyserskiego komentarza, na krążku pojawi się również trochę dodatkowej zawartości. Najciekawsze wydaje się aż 14 nieopublikowanych scen, które zostały wycięte z kinowej edycji filmu. Kto wie, może właśnie dzięki bonusowym ujęciom ósmy epizod okaże się nieco lepszy niż to, co widziałem podczas premierowego seansu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA