REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wyciekł testowy fragment pierwszego serialu Star Wars. Tak wyglądałby „Underworld”

„Star Wars: Underworld” miał być pierwszym aktorskim serialem osadzonym w uniwersum Gwiezdnych Wojen. I chociaż projekt był całkiem bliski realizacji, ambicje George’a Lucasa go pogrzebały. W sieci pojawił się właśnie fragment testowy produkcji wraz z jego making ofem.

30.01.2020
20:46
Star Wars Underworld. Testowy fragment pierwszego serialu Star Wars
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszym aktorskim serialem w świecie Gwiezdnych Wojen okazał się „The Mandalorian”. Historia uniwersum mogła jednak potoczyć się inaczej. Telewizyjną produkcję ze znaczkiem Star Wars mogliśmy zobaczyć już dekadę temu. Tak się jednak nie stało. Może i dobrze, bo nie wiadomo, czy wtedy poznalibyśmy kiedyś Baby Yodę.

„Star Wars: Underworld” było zbyt ambitne dla telewizji.

Prace nad „Star Wars: Underworld” ogłoszono zaraz po premierze „Zemsty Sithów”. Serial został zaplanowany na 100 godzinnych odcinków z możliwością przedłużenia do 400. W ciągu kilku następnych lat zatrudniano kolejnych scenarzystów i pracowano nad dekoracjami. Powstał nawet fragment testowy, który właśnie wylądował na YouTube na kanale holonet. Sceny, jakie możecie w nim zobaczyć, pochodzą z 2010 roku. To wtedy też George Lucas ogłosił, że projekt zostaje odłożony na półkę z powodów finansowych.

Planowano serial i grę video

„Star Wars: Underworld” miało być epicką opowieścią, której akcja toczy się między III a IV Epizodem Gwiezdnych Wojen. Dokładnie wtedy, kiedy Galaktyczne Imperium zdobywa swoją władzę we wszechświecie. Bohaterami mieli być członkowie półświatka Coruscant. Planowano wprowadzić szereg nowych postaci i opowiedzieć ich historię. Powstało 50 scenariuszy. A jakby tego było mało, swoistym uzupełnieniem fabuły serialu miała być gra video „1313”.

Jak widać, plany George’a Lucasa względem projektu były bardzo ambitne. Niestety nie dojdzie do jego realizacji. Serial wciąż leżał na półce, gdy Disney kupił Lucasfilm. W końcu zdecydowano o jego anulowaniu.

Czy jest czego żałować?

REKLAMA

Jak czytamy w opisie na kanale Holonet, fragment, który pojawił się w sieci został zrealizowany przez Stargate Studios i we współpracy z Lucasfilm. Możemy się z niego dowiedzieć, jak mniej więcej wyglądałby serial, a także poznać tajniki jego powstawania. Czyli zobaczyć jak aktorzy odgrywają sceny na tle zielonych ścian.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA