REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. Audiobooki

Star Wars wg Disney’a – świetna infografika ze wszystkimi książkami, filmami, serialami i komiksami

Disney robi porządek w fikcyjnym, kosmicznym uniwersum. Medialny gigant jedną decyzją posłał wszystkie książki i komiksy z tak zwanego „extended universe” do kosza. Na ich miejsce trafiają własne produkcje Disney’a, których jest już zaskakująco dużo.

24.08.2015
11:18
Star Wars wg Disney’a - infografika chronologia
REKLAMA
REKLAMA

Dotychczas wydane, a także nadchodzące filmy, książki, animacje i komiksy – wszystko zostało zebrane na jednej, czytelnej infografice. Cokolwiek, co zalicza się do nowego kanonu Gwiezdnych Wojen, znajdziecie na poniższej liście.

Każdy film, książka i komiks został ułożony w chronologicznej kolejności. Dzięki temu wiadomo, w jakiej kolejności warto czytać zupełnie nowe publikacje Disney’a, poszerzające świat Gwiezdnych Wojen o zupełnie nowe, nigdy wcześniej niespotykane postacie i historie.

star wars infografika chronologia

Niestety, obecność nowych publikacji w polskiej wersji językowej to wciąż pieśń odległej przyszłości.

Jak możemy zobaczyć na przydatnej grafice, na światowym rynku znajduje się już kilka książek zaliczanych do zupełnie nowego kanonu. Niestety, „Tarkin”, „Dark Disciple” czy „Lords of the Sith” obecne są jedynie w języku obcym. Sam wybrałem ebooki zakupione na Amazonie, lecz zdaję sobie sprawę, że bariera językowa może być problemem dla wielu polskich fanów Gwiezdnych Wojen.

REKLAMA

Jeżeli zaś chodzi o anglojęzyczne komiksy, najlepszą możliwością będzie zakup ich cyfrowych kopii za pomocą dostępnej na Androidzie aplikacji „Marvel Comics”. Od siebie polecam świetną serię „Darth Vader”, zwłaszcza na tle pozostałych kosmicznych komiksów Marvela, które znacznie zwolniły w ostatnim czasie.

Swoją drogą, nie miałem pojęcia, że nadchodząca gra Star Wars: Battlefront będzie osadzona w czasach nadchodzącego filmu „The Force Awakens”, Sądziłem, że akcja sieciowej strzelaniny od DICE obejmuje jedynie wydarzenia ze starej trylogii. No proszę, jestem zaintrygowany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA