REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Premiera „Starości aksolotla” - nowej powieści "nie tylko do czytania" autorstwa Jacka Dukaja

Debiutującą dziś "Starość aksolotla", powieść Jacka Dukaja, zakupić można jedynie w formie e-booka. Ma to być bowiem przykład tzw. "książki rozszerzonej", przeznaczonej nie tylko do czytania, ale też do oglądania i przeżywania.

10.03.2015
10:21
Premiera „Starości aksolotla” – nowej powieści „nie tylko do czytania” autorstwa Jacka Dukaja
REKLAMA
REKLAMA
dukaj starość aksolotla

"Starość aksolotla" jest pierwszą polską książką, która ma angażować czytelnika aż na czterech poziomach: tekstu, hipertekstu, grafiki oraz rzeczywistości. Treści powieści jest bowiem wzbogacona o około 200 interaktywnych przypisów, zawierających m. in. definicje gildii, rozszerzone opisy aliansów i pojęć pogłębiających obraz świata, niespełna 50 ilustracji oraz... opcja modele postaci, które można zamówić w limitowanej wersji druku 3D bądź wydrukować samemu.

Książka należy do gatunku fantastyki postapokaliptycznej:

„Starość aksolotla” to fascynująca postapokaliptyczna wizja świata, w którym kosmiczny kataklizm sterylizuje Ziemię ze wszystkiego, co żywe. Nielicznym ludziom udaje się na chwilę przed katastrofą przekopiować scyfryzowane umysły w hardware. Pozbawieni ciał biologicznych, egzystują, oblekając się w wielkie roboty przemysłowe i delikatne konstrukty medyczne, w mechy przeznaczone do ciężkiej pracy i w militarne drony, wzorowane na popkulturze sprzed Zagłady startroopery czy seksboty rodem z japońskich mang. Pogrążeni w nostalgii ocaleńcy tworzą cywilizację po cywilizacji, życie po życiu i ludzkość po ludzkości. Dzielą się na gildie, tworzą alianse, prowadzą wojny. Mają swoje polityki, ideologie, szalone religie hardware’u. I podejmują wyzwania, przed jakimi nikt wcześniej nie stawał. Co czyni nas ludźmi? Czy duszę można skopiować? Kto tak naprawdę żyje, walczy i umiera w tych metalowych ciałach? Kto odgrywa w nich ów melancholijny teatr fizjologii i białka? „Starość aksolotla” opowiada o odwróceniu porządków życia i śmierci, postępu i stagnacji, tego, co biologiczne i tego, co mechaniczne; o tajemnicy duszy ludzkiej i odwiecznej samotności człowieka, czy to w ciele, czy w pancernej stali robota.
Tak oto kończy się świat. Nie hukiem, lecz wizgiem metalu.

"Starość aksoltla" promowana jest przygotowanym przez Platige Image animowanym klipem, który wyreżyserował Maciej Jackiewicz (współtwórca m. in. zwiastunów do gier o Wiedźminie).

REKLAMA

Wydawcą nowego dzieła Dukaja jest Allegro, występujące w tej roli po raz pierwszy. E-booka, dostępnego w trzech formatach - PDF, MOBI i EPUB zakupić można tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA