REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Planszówka rozbiła bank na Kickstarterze. Zebrała ponad 5 milionów złotych w jeden dzień

Widzieliśmy różne rekordowe zbiórki na Kickstarterze, ale ta przeszła chyba najśmielsze oczekiwania twórców. Autorzy „Stellaris Infinite Legacy” założyli, że potrzebują tylko 50 tysięcy dolarów. Tymczasem w jeden dzień uzbierali 30 razy więcej - niespełna półtora miliona dolarów. A do końca kampanii pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie!

12.03.2021
16:52
Stellaris Ininite Legacy. Planszówka rozbiła bank na Kickstarterze
REKLAMA
REKLAMA

„Stellaris Infinite Legacy" jest planszówką opartą na grze komputerowej szwedzkiego studia Paradox Interactive. Wyszła w 2016 roku i zdobyła uznanie fanów i recenzentów na całym świecie. „Stellaris” to rozbudowany RTS toczący się w kosmosie – gracze budują galaktyczne imperium eksplorując różne układy gwiazd, nawiązując sojusze z innymi rasami lub prowadząc z nim wojny.

Planszówka może i nie będzie tak zaawansowana pod względem mechaniki lub świata, ale i tak wygląda imponująco. W pudełku znajdziemy setki kart, figurek, heksy reprezentujące układy gwiezdne, boksy, czy nawet 10-ścienne kości kojarzące się z grami RPG. Na poniższym zwiastunie wygląda to na stole mega-skomplikowanie, ale twórcy obiecują, że zasady będą proste, a jedna partyjka zajmie nam dwie godziny.

Zbiórka na Kickstarterze potrwa do 5. kwietnia, ale już uzbierano zakładaną kwotę. Potrzeba było na to jednego dnia, a właściwie nawet i mniej, bo cel został przebity z nawiązką. Obecnie ponad 8 tysięcy osób wpłaciło 1,4 mln dolarów, czyli ok. 5,4 mln złotych.

stellaris kickstarter zbiorka

Gra zostanie wydana przez doświadczone w swoim fachu Academy Games, ale tylko po angielsku. By wejść w jej posiadanie należy wykupić przynajmniej najniższy próg wynoszący 110 dolarów – dostaniemy za niego podstawową wersję. Za wyższe kwoty twórcy dorzucają dodatki.

REKLAMA

Planszówka „Stellaris Infinite Legacy” trafi w ręce graczy w kwietniu 2022 roku.

*zdjęcie główne: kadr z YouTube / Academy Games

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA