REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Hanks, Meryl Streep i Steven Spielberg stworzą wspólnie historyczne dzieło

O tym filmie nie wiem prawie nic, a już niecierpliwie na niego czekam. The Post wyprodukują Fox i Amblin, wyreżyseruje go Steven Spielberg, a zagrają w nim Tom Hanks i Meryl Streep.

07.03.2017
15:19
Steven Spielberg The Post obsada
REKLAMA
REKLAMA

Pentagon Papers to potoczna nazwa tajnego raportu sporządzonego przez rząd Stanów Zjednoczonych, by opisać historię amerykańskiego zaangażowania w wojnie wietnamskiej. Raport ten zyskał sławę, gdy został wykradziony i przekazany prasie przez Daniela Ellsberga, a następnie opublikowany w 1971.

Historię tę opowie film The Post, który wyprodukuje wspólnie z Foksem i wyreżyseruje wybitny Steven Spielberg. Dzieło skupi się na historii Bena Bradlee, dziennikarza The Washington Post i jego wydawcy, Kay Grasham. Role te zgodzili się odegrać znakomici Tom Hanks i Meryl Streep.

Steven Spielberg zna już Toma Hanksa i Meryl Streep.

REKLAMA

A to dobrze wróży, bowiem doświadczenie wyniesione ze wspólnej pracy nad poprzednimi filmami dobrze wpłynie na atmosferę tworzenia kolejnego. Meryl Streep pracowała ze Spielbergiem przy filmie A.I. Sztuczna inteligencja, zaś Tom Hanks przy Złap mnie, jeśli potrafisz, a także przy Szeregowcu Ryanie, Terminalu czy Moście szpiegów. Choć Streep i Hanks nigdy jeszcze wspólnie nie występowali w jednym filmie.

Spielberg, Streep i Hanks mają łącznie dziewięć Oskarów na swoim koncie. I nadal nie marnują czasu, pracując zamiast cieszyć się życiem celebrytów. Spielberg kończy prace nad Ready Player One, ma w planach The Kidnapping of Edgardo Mortara i piątą część Indiany Jonesa. Streep jest w trakcie zdjęć do drugiej części Mary Poppins i chce zagrać główną rolę w ekranizacji The Nix. Z kolei Hanksa zobaczymy już 28 kwietnia w filmie Krąg, u jego boku zagra Emma Watson.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA